S Michalem spolu žili šest let, z toho poslední tři roky jako manželé. Pár let se nažili o miminko, ale bez úspěchu. A ze vztahu se pozvolna vytrácelo to, proč existoval. „Přiznávám, že jsem poslední dva roky byla často hodně protivná a hádavá. Možná i proto, že jsem nemohla otěhotnět. Odnášel to Michal. Vadil mi každý jeho běžný chlapský nedostatek. Věčně po něm zůstával nějaký nepořádek, málo se mě všímal, vůbec s ničím nepomohl, nebyla s ním žádná zábava. Já mu to samozřejmě dávala sežrat,“ vzpomíná Žaneta s tím, že se k manželovi začala chovat jako k svému synovi. Vychovávala ho, poučovala a vyčítala.

Postupně se odcizili

A tak se jí Michal začal postupně vyhýbat, trávit více času se svými kamarády nebo v práci. Brzy vedle sebe žili spíš jako dva cizinci a citová propast mezi nimi se dál prohlubovala. „Čím víc ode mne utíkal, tím víc jsem mu to vyčítala, což situaci jen zhoršovalo. Přišly první myšlenky na rozvod,“ popisuje Žaneta, která se se svým trápením svěřila starší kolegyni v práci. Ta ji vyslechla a poradila něco, co vůbec nečekala.

Začni sama u sebe

„Namísto aby ho prohlásila za blbce, kterého je lepší nahradit někým, kdo si mě skutečně zaslouží, řekla mi úplný opak. Prý se mám změnit především já,“ svěřuje se Žaneta a přiznává, že se zprvu urazila. Pak ale kolegyni přece jen vyslechla. A nakonec na ni i dala.

„Úplně jsem otočila. Kousla se do jazyku a výčitky i jízlivosti přestala vypouštět z pusy. Dalo mi zpočátku neskutečně práce, usmívat se a hrát spokojenou ženušku. Ale jen díky tomu jí dnes doopravdy zase jsem. Už se nemotáme v začarovaném kruhu,“ usmívá se Žaneta. Ani Michal jí změnu přístupu nejdřív nevěřil a dál ji ignoroval. Časem ovšem na její hru také přistoupil.

par.jpg
Zdroj foto: Shutterstock

Znovu se zamilovala

„Když odcházel do práce, zase mi dával pusu. Vytáhl mě do kina, pomohl s večeří. Taky ven s kamarády tolik nechodil. Zůstal se mnou u filmu a dobré večeře. I milování bylo tak nějaké nové. Bylo to něco jako restart,“ chválí si změnu přístupu Žaneta a dodává, že brzy se přetvařovat nemusela. Jejich vztah dostal nový náboj a ona se do svého muže opět zamilovala. I když stále není dokonalý, každou jeho snahu teď vnímá a ocení. „Jen to mimčo mi ještě chybí ke štěstí,“ dodává posmutněle.

Čtěte také:

Reklama