To, že spousta čtenářek Ženy–in se zná nejen virtuálně, ale i osobně, je již všeobecné známé. Různé, vzájemně si sympatické skupinky se pravidelně či nepravidelně scházejí, popíjejí vínečko a klábosí o všem možném.

Pro nás, členy redakce je velmi příjemné pomyšlení, že i my jsme svou troškou do mlýna přispěli k tomu, že spousta z vás zde navázala nová přátelství a získala bezvadné kamarádky.

Nyní pro vás máme tip na místo, kde si můžete naplánovat příští sraz. To místo je Bar 23 v Křemencové ulici v Praze 1. Naleznete zde útulné, téměř rodinné prostředí a velmi příjemnou obsluhu.

A proč zrovna Bar 23?

Od začátku září až do poloviny října zde totiž můžete zhlédnout výstavu fotografií s názvem “Žena–in cestuje.”

Jedna z členek redakce – Klárka – je totiž profesionální fotografka. Práce v Ženě–in ji ale pohlcuje a zaměstnává zcela beze zbytku, a tak se jí zastesklo po její původní profesi. A jelikož je Klárka stvoření podnikavé a od myšlenky nemá nikdy daleko k činu, zorganizovala uspořádání výstavy nejen svých fotografií právě v Baru 23. A koukat, prohlížet a obdivovat je skutečně co.

Nejvíce exponátů má na svědomí samozřejmě sama autorka této výstavy, a tak se můžete pokochat nádhernými záběry, které pořídila na portugalském ostrově Madeira.

Madeira sama o sobě je nádherná – dalo by se říci rozkvetlá květina uprostřed Atlantiku. Na Klárčiných fotografiích její krása ale vynikla dvojnásobně. Záběry útesů, svažujících se do moře, o něž se lámou vlny Atlantiku, květiny, příroda, či vám všem dobře známý Krize, jak zamyšleně sedí na molu a hledí na oceán, se vám určitě budou líbit.

Katchabinka zase přispěla velmi vyvedenou fotkou ze své cesty do Egypta, na které se skví pyramida v Gíze, nebo podmanivou momentkou, vyfotografovanou z okna ponorky. Spatříte tak nádherné ryby, poklidně si plující v Rudém moři.

Externí spolupracovník Jirka Frýda si zase na svých fotografiích důmyslně pohrál se světlem a stínem, a vytvořil tak překrásné kousky, které musí v každém vzbudit příjemné pocity.

Uznejte, že spojit přátelské posezení žen–in v útulném prostředí s prohlídkou těchto exponátů, může být velmi zajímavé.

A až vás po několika vypitých sklenkách “příroda zavolá”, tak než sáhnete na kliku oné místnůstky, pohleďte nahoru. Na tomto "čestném" místě si můžete prohlédnout fotografii z Mallorcy, kterou jsem pořídila já. Doufám, že i přesto, že jsem ve fotografování naprostý amatér, bude se vám mé skromné dílko líbit. Protože Mallorca ja zkrátka úžasná.

Takže – milé dámy. Až si budete plánovat další srazík, dejte vědět i nám do redakce. Rádi přijdeme, rádi vás poznáme a případně podáme podrobný výklad ke všem vystaveným kouskům.:o))

Tak nezapomeňte: do půlky října může být Bar 23 jen a jen váš.

 

Reklama