Které místo (obchod, podnik, restaurace...) je přátelské rodině? ...to budou v úterý 19. 6. zjišťovat dvojice dobrovolníků/dobrovolnic v ulicích Prahy 2.

Obecně prospěšná společnost Gender Studies se v následujících měsících chystá zmapovat jednotlivé části Prahy a touto samolepkou označit místa, která jsou přátelská rodině – může jít o restauraci, butik, autodílnu, prodejnu, kadeřnictví...  Místo, které bude označovat, musí splňovat daná kritéria:

 

Restaurace, kavárny, cukrárny a jiná občerstvovací zařízení by měly mít:
►možnost dostat se dovnitř s kočárkem a možnost mít vevnitř kočárek
►k dispozici stoličku pro děti
►alespoň částečně skutečně nekuřácké prostředí
►přebalovací pult na WC
►dětské menu
►dětský koutek
►personál, který vás i děti radostně uvítá :)
Ostatním místům (např. obchodům či úřadům) by nemělo chybět:
►bezbariérový vchod
►možnost vstupu s kočárkem
►dětský koutek, kde se dá s dětmi počkat
►možnost přednostního vyřízení pro rodiče s malými dětmi

Akce začne 19. 6. 2007 - v den, který slavíme jako MEZINÁRODNÍ DEN ROVNOSTI ŽEN a MUŽŮ - ve 12:00 hodin na Náměstí Míru v Praze na stanovišti Gender Studies označeném balónky „Půl na půl“.

Jednou z účastnic a aktivistek je i Michaela Marksová Tominová, zastupitelka z Prahy 2: 
„Sama mám dvě malé děti a dobře vím, jak je namáhavé pohybovat se s kočárkem po Praze a jak člověk uvítá každé místo, kde je s dětmi vítán a kde mu nejsou kladeny žádné zbytečné překážky. To je jeden z důvodů, proč jsme se rozhodly/i tato místa vyhledávat a udělat jim co největší reklamu, aby se i ti ostatní připojili a abychom mohli v budoucnu říci, že Praha 2 (a potažmo celá Praha) je místem, kde se rodiny s dětmi cítí dobře.“

Tipy na místa, která by měla být označená jako „přátelská rodině“, budou následně po celý rok přijímány na: alexandra.jachanova@genderstudies.cz nebo na katerina.duskova@gmail.com.

Program Dne rovnosti žen a mužů bude pravidelně aktualizován na stránkách www.feminismus.cz a www.rovneprilezitosti.cz.

Reklama