Na svou první podprsenku si vzpomínám naprosto přesně. Bylo mi nějakých 13, na rozdíl od vrstevnic mi ale „tam nahoře“ dost scházelo. Jenže já záviděla. Záviděla holkám, když se převlékaly před tělocvikem, jejich úchvatné podprsenky (byla to léta osmdesátá, takže si dovedete představit ty střihy a barvy :-)). A já pořád jen bavlněnou košilku. Myslela jsem, že když budu mít podprsenku, kluci se po mně budou dívat stejně jako po vyvinutějších spolužačkách. Nedalo mi to a doma jsem začala přesvědčovat maminku, že nutně potřebuju podprsenku, protože už ji skoro všechny holky ve třídě mají a já pořád nic.

Dodnes si pamatuji maminčin rozpačitý pohled a zmatená slova, kterými se mi snažila vysvětlit, že podprsenku zatím mít nemusím. Ale já zabojovala, zabrečela, takže jsme nakonec vyrazily na nákup. Výběr v obchodě s prádlem nebyl veliký – nebo spíš, čísla byla veliká. Prodavačka se nade mnou nakonec slitovala a řekla, ať přijdu za týden, že by měli dostat nové zboží. V mém případě by to tehdy byla asi nula mínus. Natěšeně jsem za týden vběhla do obchodu a opravdu tam byla. Má první podprsenka! Hrdě jsem si ji přinesla domů. Slabounký silon, na něm jakési zelené lístečky, ale byla to podprsenka. Pořád jsem se otáčela před zrcadlem a byla šťastná. Konečně zapadnu do té skupiny, která „podprdu nosí“.  Mou radost mi ale zkazil bratr. Chvíli mne pozoroval a pak pronesl památnou větu.

„Ségra, to tetování vypadá zajímavě, ale proč zrovna zelené lístečky?“ V první chvíli mi to nedošlo, takže jsem se ho zeptala, o čem mluví. Pak jsem se podívala na svou „dmoucí se hruď“ a uvědomila jsem si, že průhledná podprsenka vypadá na mém plochém těle opravdu jen jako tetování. Rozbrečela jsem se. Podprsenku jsem si sundala, zahrabala na dno prádelníku a vrátila se ke košilkám. Další jsem si pořídila až za pár let, ale tu první, nebo vlastně to tetování, mám schované dodnes.

Majda


Milá Majdo,
tak podobnou „podprdu" jsem měla taky, ale byla bez lístečků, takže já neměla ani prsa, ani tetování :-)
Reklama