Člověk míní a příroda mění. Nic naplat, donutila i mě změnit téma. Povídat si v dešti a při patnácti stupních o plavkách by mohlo vyznít jako provokace. Ale neméně zajímavé bude popovídání o tom, v čem chodíte, když v létě stále prší?

Není to tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Můžeme mít sice deštník, ale odnesou to boty a zacákané nohavice. Když prší, ani s ním nedojdete do cíle v suchu. To je jeden z důvodů, proč deštníky nesnáším a připadají mi zbytečné. Další vysypu z rukávu, než naprší milimetr vody.

déšť

Jsou nebezpečné, hrozí vypíchnutí oka. Nemotorné: když jich je moc, prodíráte se davem mnohem hůř než bez něj. Nepraktické: Kam s ním, když dorazíte na místo, lije z něj voda a vy si připadáte jak vodník Česílko, kterému kape ze šosu.

A nehledě na to, že se strašně rády ztrácejí. Možná vědí, že jsou mi nesympatické, a proto „odcházejí“.

Řešení vidím v razantnější změně šatníku. Pořídím si holínky a pláštěnku!

Nechce se mi psát, že si budeme muset zvykat a víc se přizpůsobit počasí. Ale zřejmě nemáme na vybranou. Budiž nám útěchou, že nejsme sami, a máme se kde inspirovat. V pověstně propršené Británii, nebo ve Skandinávii.

Tam jsou barevné holínky a nepromokavé kabáty běžnou součástí garderoby. Jsou vyráběny v pestrých barvách a vzorech a ulice vůbec nevypadá šedě. A jak tak pozoruji kolem sebe, jsem na dobré cestě. Už se nespokojíme jen s deštníky. Sotva zaprší, potkávám v ulicích ženy a dívky v pestrobarevných holinkách, výjimkou nejsou ani pláštěnky. A to nejde jen o turistky. Možná jsme i my pochopily, že je pohodlnější nasadit kapuci a v práci se přezout než věčně zápasit s „pitomým“ parapletem.

Co vy a déšť, milé ženy-in?

  • Přizpůsobily jste mu šatník? Vystačíte si s deštníkem? Kolik deštníků vlastníte? Ladíte ho s oblečením, nebo to neřešíte? Ochrání vás dokonale, nebo jen symbolicky?
  • Máte s deštníkem nějakou příhodu? Máte ho rády, nebo ho nesnášíte?
  • Už jste se poučila a zakoupila holinky? Jak vypadají, k čemu je nosíte? Co byste na nich ocenila a co jim vytkla? Chodíte v nich i po ulici, nebo jen příležitostně?
  • A co nepromokavé bundy, parky, nebo dokonce pláštěnky? Máte doma něco takového? Stydíte se v nich chodit, nebo jste za ně vděčná a na okolí nehledíte? Doporučila byste je ostatním?
  • Máte nějaký zážitek s deštěm? Kdy jste nejvíc promokla? Kdy vám to vadilo a kdy vám to naopak bylo příjemné?

Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama