„S Robertem jsme oba z jednoho malého městečka. Chodili jsme spolu na základní školu, ale pak jsme se moc nevídali, protože jsme pokračovali ve studiu každý jinde. Na jednom srazu ale přeskočila jiskra a teď už jsme spolu tři roky, z toho měsíc jako manželé,“ vypráví osmadvacetiletá Daniela.
5f1e9cd50fb26obrazek.png
Foto: Shutterstock

Jako mnohé ženy toužila Daniela po tom, aby bylo v den její svatby všechno perfektní. Veselku s přítelem plánovali necelý rok dopředu a dali si opravdu záležet. Nějaké peníze měli našetřené a nějaké dostali od Danieliných rodičů. Nejen téma peněz se ovšem později na svatbě stalo kamenem úrazu.

„Jsme z města, kde se každý s každým zná a samozřejmě mezi lidmi jsou různé spory. Už když jsme spolu začali chodit, věděli jsme, že Robertovi a moji rodiče se moc nemusí. Moji mamku před lety vyhodili údajně kvůli snižování stavů z obchodu, kde dělala prodavačku. Jenže zanedlouho místo ní nastoupila právě Robertova máma, takže bylo jasné, že šlo o tlačenku a že známá vedoucího potřebovala práci,“ popisuje Daniela s tím, že k žádnému vážnému konfliktu mezi dvěma ženami nikdy nedošlo. Spíš se začaly vzájemně ignorovat.

Když Daniela rodičům oznámila, koho si vybrala za partnera, matka z toho nadšením do stropu neskákala, ale vypadalo to, že je ráda, že je její dcera šťastná. Sama už navíc toužila po vnoučátkách. Jenže na svatbě se později ukázalo, že staré křivdy nejsou zapomenuté.

Jízlivá poznámka

„O svatebním dnu všechno probíhalo celkem v poklidu. Všichni jsme se sešli před radnicí, moji a Robertovi rodiče si podali ruku, ale na nějaké vybavování stejně nebyl čas. Svatební oběd byl také v pořádku, i když byla cítit trochu napjatější atmosféra. Ale jakmile se trochu rozproudila zábava, všechno se zvrtlo,“ říká mladá žena.  

Ta nevěděla, co přesně bylo rozbuškou, ale později se dozvěděla, že pravděpodobně jízlivá poznámka Robertovy matky ohledně nákladnosti a honosnosti svatby.

„Mamka vyletěla jako čertík z krabičky a začala mé tchyni vyčítat, že oni nedali na svatbu ani korunu, a že by měla být zticha a stydět se. Obvinila jí z toho, že před lety kvůli ní přišla o práci a že je to hnus, takhle se chovat. A tchyně si to samozřejmě nenechala líbit. Ječela, že kdyby nebyla máma neschopná a pořád jí v kase nechyběly peníze, tak mohla v obchodu dál pracovat. Nakonec se do toho zapletli ještě oba tátové a Robertova sestra. Všichni stáli a křičeli na sebe a je s podivem, že nedošlo i na pěsti,“ tvrdí Daniela.

Předčasný konec

Po několik minut trvající hádce se nakonec rodiče ženicha spolu s jeho sestrou a celou její rodinou zvedli a odešli s tím, že nemají zapotřebí tohle poslouchat.

„Vzápětí jsem se pohádala ještě já s mamkou, protože nechápu, proč musela dělat vlny a nemohla to kvůli mně vydržet. Obsluha restaurace, kde jsme svatbu měli, na nás koukala jako na blázny. Po celý zbytek dne a večera jsme měli s Robertem úplně zkaženou náladu. Hosté se začali trousit pryč už kolem desáté a v jedenáct bylo vymalováno. Konec. Náš významný den se zvrhnul ve frašku a dva týdny jsem potom s mámou nemluvila,“ uzavírá Daniela.

Co se týče Robertových rodičů, ti svému synovi řekli, že Danielu jsou schopní akceptovat jako jeho ženu, ale ať nepočítá s tím, že by se ještě někdy sešli v jedné místnosti s jejími rodiči.

Čtěte také:

Reklama