linda a lindaNa jedné z vodáckých výprav, co každoročně pořádáme, jsme s kamarády leželi na svahu v ruce s lahvinkou něčeho dobrého ze severu a probírali zákeřnosti života. Jenže chlapce to brzy unavilo, a tak mi společníci usnuli. Z nedaleka se nesl zvuk kytar a úžasné duo mužských hlasů. Kdo mě zná, divil by se, že jsem se nevydala hledat je dřív. Vzala jsem si karimatku a pomalinku se brodila kempem, vedena tóny kytar, žádné světlo v dáli mi nepomohlo.

Po chvilce jsem je našla, nebylo ale vidět koho. Byla strašná tma, neseděli u ohně a vidět do not zřejmě taky nepotřebovali. Sedla jsem si na karimatku a poslouchala. Právě když jsem si vkládala cigaretu do úst, zaznělo: „Najdem si místo, kde se dobře kouří...

V tu chvilku se mi na tváři musel objevit fakt přiblblej výraz. Naštěstí neměli šanci mě vidět. První, co mě napadlo, bylo: „Teď se zvedneš a půjdeš k nim...“ Chvilku jsem váhala, písnička ale pokračovala... posaď se k nám, necháme tě vymluvit... a to už jsem balila karimatku. Ke konci písničky jsem se k nim pomalu blížila, když nastalo ticho, všimli si mne, tedy spíš postavy, co nad nimi stojí... uvedla jsem se opravdu na jedničku.

„Tak jsem si našla místo, kde se dobře kouří, můžu k vám sednout a poslouchat?“

Přijali mě v klidu, jen jsem cítila jejich zvědavé pohledy, když jsem si zapalovala další cigaretu a konečně bylo trošku vidět, kdo se to k nim přidal... byl to úžasnej večer, zpívali jsme a následně kecali až do rána.

Mám i další zkušenosti s písničkami

Kdo by měl rád malování bytu. Aby nám šla práce pěkně od ruky, pustili jsme si veselé včelí medvídky a hned bylo veselo. Bílá, bílá, bílá, bílá, komu by se nelíbila... jenže pak nastala slabší chvilka. Přítel slejzal ze štafliček a nějak nekoukal pod nohy, vzal to dolů už z druhého schůdku a stoupl přesně do kýble s barvou. V tu chvíli letěla špachtle, co měl z rovna v ruce, směrem ke vchodovým dveřím, ale nedoletěla. Zabodla se do linolea těsně před nimi. Neměla jsem odvahu zasmát se, jenže když spustila písnička s textem: slunce už vysouší loužičky, nebudou studené nóžičky... záchvatu smíchu jsme podlehli oba. :-)

A teď jsem si vzpomněla, že jednu osudovou vlastně mám...

...na marmeládu a džemík byste mě dostali :-), kolikrát mi ji už kdo zpíval. Ale nevadí mi to, naopak!

Linda Wimmerová


Dnes máme téma Osudové písně. Co mi máte do redakčního e-mailu posílat?

Vyprávění o vašich osudových písních...

  • ... jak jste k nim přišly.
  • ... zda jich máte více, nebo jen jednu?
  • ... kdy jste ji slyšela naposledy.

Vaše příhody s písničkami, které přišly v pravý čas...

  • ... a pomohlo vám to.
  • ... a složilo vás to do kolen.

Ke každé písničce mi pošlete i odkaz na YouTube! Ať si ji mohou poslechnout i ostatní čtenářky.

POZOR! Každou písničku také uvedu jen jednou, tak se snažte poslat svůj příspěvek co nejdříve, ať vás nikdo nepředběhne!

Reklama