Čtenářka Datura nám poslala příspěvek, ve kterém popisuje svůj vztah ke sjezdovým lyžím, ale asi se to přeneseně týká i běžek! Děkuji Vám Daturo za příspěvek.

Dobrý den všem. Na lyžařský výcvik na střední škole jen tak nezapomenu. Tehdy,  skoro před půl stoletím,  neexistovaly půjčovny lyží a tak,  když nám třídní sdělila,  že jedeme na povinný lyžařský výcvik, nastaly starosti. Žila jsem jenom s maminkou a peněz byla tak akorát na běžné potřeby. Pomohl strýc, který mi půjčil lyže a boty mého bratrance. Bundu a nějaké šponovky jsem doma našla a mohla jsem vyrazit.

     Spolužačky měly prvotřídní značkovou výbavu a já mezi nimi svítila, jak Popelka v pracovním.  Navíc jsem se na lyže neuměla ani podívat, natož lyžovat.  Instruktor si nás  rozdělil na pokročilé, začátečníky a úplná dřeva.

     Byly jsme tři a učily jsme se první kroky. Asi třetí den si instruktor dovolil, pustit nás z mírného kopečka. První jízdu jsem ukončila mezi malými smrčky, nosem zarytým ve sněhu a skříženýma nohana. Rozmotat a postavit mě musela přijít posila. Druhou jízdu jsem ukončila v potoce a další den jsem brzdila o stodolu.

     Instruktor sám uznal, že ze mě nikdy sjezdařka nebude a přestal mě trápit. Zbytek kurzu jsem na vedlejším kopci sáňkovala, to mi šlo. Přesto na výcvik vzpomínám ráda, zvlášť na veselé večery, ale lyže mi do domu nesmí. A taky proč ? Stejně mám nejraději jaro a léto.

                                                  Zdraví Datura  


Běžky, běhání na lyžích, bílá stopa, to je dnešní téma dne!

  • Jaký je váš vztah k běhání na lyžích?
  • Máte nějakou vtipnou, smutnou, strastiplnou, aktuální historku?
  • Už jste letos vyjela?
  • Umíte si namazat?
  • Kam jste se na běžkách podívala?
  • S kým nejraději na lyžích jezdíte?

Pište mi na redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

A já jednu z vás dnes v 16 hodin odměním tak, že na to dlouho nezapomene.  

Reklama