Čtenářka Paradajka zavzpomínal na své dětství a sedmdesátiny své babičky. A také popsala přání své maminky, které brzy bude také 70.

Dobrý den,
 
včera jsem si přečetla téma na dnešní den a zpočátku mne nenapadalo, co bych k němu mohla napsat. Ale právě před chvílí jsem si z ničeho nic vzpomněla na jednu starou fotografii z oslavy 70. narozenin mé babičky.

Škoda jen, že je fotografie u rodičů a nemůžu Vám ji poslat. Byly mi tehdy asi tři roky a jsme na ní vyfocení s celou rodinou.

Pamatuji si na ni proto, že babička dostala jako dárek metlového panáka, na kterém byly navěšené bonbóny a my děti jsme z něj byly nadšené. Možná bych na tuto oslavu, vzhledem k mému tehdejšímu věku, úplně zapomněla, ale díky té fotografii je to jedna z mých krásných vzpomínek na babičku a čas strávený ve staré chaloupce a na dvoře. Když se mi dnes vybavila tato vzpomínka, uvědomila jsem si, že v letošním roce máme v rodině další dvě oslavy 70. narozenin. Jedna se konala o tomto víkednu - byly to narozeniny mého tchána. Naši kluci se tam náramně vyřádili a já js em zvědavá, jaké vzpomínky jim v hlavičkách zůstanou.

Dědeček (mimo jiné) dostal košíček s jarními kytičkami, 70-ti lízátky a ježkem s jablíčky. Tak jistá podobnost tady je a já jsem zvědavá, jak na tuto oslavu budou vzpomínat naši kluci.

A ta třetí oslava budou 70. narozeniny mé maminky. A já už se pomalu začínám poohlížet, jaký dáreček jí vybereme.

 Její přáním je, že místo všech kytiček a dárků si přeje , která se předem vyjádřila, že by si jako dárek přála kozu, slepičky, či jiná zvířátka lidem v Africe nebo Asii. K mání je toho mnohem víc - třeba kojenecká výživa pro děti, šicí stroj, školní potřeby pro děti a dokonce i bioplynárna. Už se moc těším, až si budeme společně pročítat, co zajímavého, místo lahví alkoholu a kopy kalorických dárkových košů, pořídíme:-) 
 
Tak vidíte, nakonec jsem si k dnešnímu tématu přece jen na něco vzpomněla. A od doby, kdy jsem slyšela, za jakých podmínek se pěstují kytky, jakým množstvím postřiků se střikají a jakou dálku se k nám vozí, preferuji tuzemské luční kvítí - nejlépe pampelišky (těch je všude plno). Proto berte můj dnešní příspěvek jako nesoutěžní. A možná se při další oslavě někdo z Vás taky připojí a místo spousty kvítí, pořídí i nějaký praktický dárek pro někoho, kdo to opravdu potřebuje. 
 
Krásný den Vám přieje,
 
Paradajka
Tento text nebyl redakčně upraven


Děkuji Paradajko za váš milý příspěvek. Vaše maminka má krásné přání. Osobně považuji za důležité čas od času se zastavit, přestat myslet na každodenní starosti a podívat se na to, co děláme a pro co žijeme, z nadhledu. A k tomu je doba narozenin našich blízkých i nás samých ideální. Mnohdy mám pocit, že jsme zahleděni příliš do svých životů a přání a na ostatní nemyslíme… I když o efektivnosti „nákupu“ zvířátek v Africe mám velké pochybnosti…

Dnes máme téma dne:

Historky z oslav našich kulatin. Ať už vám je 20, nebo 60. Jistě nějakou veselou máte. Neleňte a napište mi ji do mailu.

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás odměním květinou, doručenou až na místo vámi určené.

Reklama