V rámci nových jarních trendů dostaly šortky novou roli. Povýšily na společenský oděv. Ne, nespadla jsem z višně. Dokonce dostaly i oficiální název „Cocteil shorts", takže by mohly v budoucnu konkurovat koktejlkám. No nevím, nevím, jestli se to u nás ujme.
No řekněte, šla byste v šortkách do divadla nebo na koncert?

Vy možná ne, ale když tak kolem sebe koukám, v čem jsou lidé schopni jít třeba do Národního, byly by cocteil shorts ještě společensky přijatelné. Určitě lepší než džíny s kostkovanou flanelkou a batoh na zádech. Ano, i takový ohoz je nezřídka vidět v hledištích divadel, premiéry nevyjímaje.
Takhle chodí hlavně mladí kultury chtiví cizinci, kterým asi úcta k tradicím nic neříká. Počkejme, není v tom protimluv? Milovník kultury by se měl i kulturně chovat a oblékat, ne?V zahraničí vás nepustí v šortkách ani na snídani v hotelu, a tady je to všem fuk. Když zaplatíš za vstupenku, jdi si třeba v teplákách. To by se pan Guth-Jarkovský divil.
Ale co se do toho pletu, to je na jinou rubriku, budu se raději držet svého kopyta a vrátím se k módě.Já nevím, jak vy, ale já jsem v šortkách zalíbení nikdy nenašla. Ale berte mě s rezervou, ze mě mluví závist. Svoje klikaté fajfky bych v šortkách nevystavila ani v nejparnějším létě, natož s punčochami jindy v roce. Šortky (ty koktejlové tuplem) mě prostě nechají chladnou i letos.

Ale na váš názor jsem samozřejmě zvědavá a moc se na něj těším.
Tak sem s ním. :-))

Nosíte šortky?
Jaká délka vám nejvíc vyhovuje?
Šla byste v šortkách do divadla?
 

Reklama