Co pro mě znamená slovo kamarádka

Znamená pro mě především označení blízkého člověka, na kterého se můžu spolehnout, můžu se mu (jí) se vším svěřit a nebát se, že mě kvůli některým mým činům nebo chybám zavrhne a opustí.
Tak jsem hezky (doufám) popsala člověka, kterého jsem nikdy nepoznala. Kvůli své uzavřené povaze a mlčenlivosti jsem si během školních let opravdovou kamarádku nikdy nenašla. V mém druhém zaměstnání jsem si myslela, že jsem takovou přítelkyni (to slovo se mně líbí víc než kamarádka) našla, říkala jsem si - konečně, ale je to narozdíl ode mne žena všem kontaktům velmi otevřená, takže měla spoustu dalších kamarádek. To nemyslím jako výčitku, naopak obdivuji společenské lidi, možná právě proto, že jsem jiná. Když jsem musela své zaměstnání ze zdravotních důvodů opustit, párkrát za mnou přijela, ale nebyla jsem pro ni tak potřebná jako ona pro mne. Chápu, že má spoustu starostí v práci, spoustu jiných přátel, svoji rodinu a kdo ví - třeba měla pocit, že o její přátelství už nestojím???
Potom jsem na jednom léčebném pobytu poznala ženu, se kterou jsem strávila na jednom pokoji (šestilůžkovém :-) asi 6 týdnů a bylo to bezva, naše přátelství by jistě pokračovalo, kdyby nebydlela moc daleko od nás.
Když se nad tím opravdu upřímně zamyslím, asi mně tahle samota bez stálé přítelkyně díky mé povaze (i když už nejsem tak nespolečenská, jako jsem bývala) až tak moc nevadí. Mám vedle sebe rodiče (i když to je samozřejmě jiný vztah než přátelství), dceru v teenagerovském věku, pečovatelku a ještě jednoho člověka, který se asi nedá nazvat kamarádem, ale pravidelně mě navštěvuje z praktických důvodů. Sama jsem jenom v noci, takže někdy mám všech lidí plné zuby :-(
Částečně mně nahrazuje kontakty s okolím povídání na Ženě-in a opět on-line komunikace přes program Skype s mými kolegy a kolegyněmi z nového zaměstnání.
Kdybych se znovu narodila, chtěla bych prožít úplně jiný život, tak říkajíc v jiné kůži, ale v reinkarnaci nevěřím, takže "jaké si to udělám, takové to mám". 
Na závěr mě napadá, že přece jen jednoho kamaráda mám - a to je internet. Dnes už si nedokážu představit, co bych bez něj dělala. Bez legrace jsem na něm závislá a trávím s ním většinou víc než polovinu dne.
monca13


Milá monco13,
váš příspěvek zní strašně smutně. Internet je sice fajn, Žena-in vám je také k dispozici, ale živou bytost nahradit nemůžou. Co si na tom netu najít třeba spřízněnou duši?

Reklama