Čunek zapírá i nos mezi očima, mystifikuje nás a čím dál více se zaplétá do svých lží. Alespoň z vládní funkce odstoupil, nicméně zůstává stále senátorem, předsedou strany. A není zdaleka sám. To je jeden z důvodů, proč je téměř nemožné se do vyšší politiky dostat, ačkoliv je její úroveň velmi nízká. Tím spíš je to obtížné pro ženy, které na cestě do politiky čeká ještě větší počet nástrah a překážek než muže. Kromě toho, že se předpokládá, že ženy do puntíku splní všechna očekávání a zastanou všechny „své" role v domácnosti (což je časově velmi náročné), není systém v politice nakloněn lidem, kteří zároveň nechtějí rezignovat na rodinu. Nebo snad existuje parlamentní školka? A přitom seminářů projektu Ženy pro občanskou společnost, které právě teď organizuje občanské sdružení Žába na prameni v Praze na Zbraslavi, se pravidelně účastní třicet motivovaných žen, které mají nápady, odvahu, schopnosti a odhodlání tvrdě pracovat. Dál se vzdělávají, aby prostřednictvím svých projektů obohatily občanskou společnost.

Po uvedení do problematiky projektů na minulém semináři projektu Ženy pro občanskou společnost, pořádaného sdružením Žába na prameni, pokračovalo třetí setkání ještě hlubším rozborem. Seminář byl zaměřený na propracování projektových záměrů. Cílem projektu je především poskytnout ženám ze Středočeského kraje po rodičovské dovolené a v předdůchodovém věku potřebné informace a základy pro aktivní začlenění do občanské společnosti a veřejné sféry. Důležité je zvýšit jejich sebevědomí a uvědomění si sebe sama, umožnit jim snadnější návrat na trh práce. Mnohé z více než čtyřiceti žen, které přijely na semináře, mají již připravené své vlastní vize a projekty, které by rády realizovaly po absolvování celého cyklu. Některé dokonce již do veřejného života vstoupily a chtějí se zdokonalit například v podávání žádostí a grantů z EU. Jiné teprve nad svým projektem či angažovaností přemýšlejí, ale jedno mají společné: nadšení, odhodlání, chuť dál se vzdělávat a růst.

Chtěla byste také navštěvovat takovýto vzdělávací seminář? Napadlo vás někdy, že byste mohla jít do vyšší politiky? Myslíte si, že byste byla lepší než většina našich politiků? Udělala byste v parlamentu pořádek? Kdo další by se měl po Čunkovi „zdekovat"?

zdroj: PRESS SERVIS

Reklama