přiznala se nám v závěru svého příspěvku čtenářka s nickem spavec. Na boty si potrpí, a má dokonce i štěstí na dobré koupě, ale tentokrát se bude muset uskromnit. Čeká ji velká investice do zubů

Milá redakce a milé čtenářky, přiznám se, že boty jsou moje slabost. Neváhám za ně utratit vysokou částku, pokud se mi opravdu líbí. V obchodě s obuví nevnímám čas, zapomínám i na to, že mám hlad a žízeň. Většinou si vždycky vyberu, ovšem záleží na tom, k jaké příležitosti si boty kupuju. Když jsem byla mladší, nosila jsem bez problémů boty na vysokých podpatcích, k sukni, šatům a ke kostýmu nechyběly lodičky. Dnes není problém si pěkné boty koupit, ale problém je spíš v ceně. Občas žasnu, když pokukuju za výlohou značkové obuvi a vidím, že cena výrazně klesla, tak jsem ráda, že jsem předtím odolala a boty nekoupila. Jednou se mi takhle podařil opravdu výhodný nákup.

Do prodejny Baťa jsem vstupovala s odhodláním neutratit více než dva tisíce, potřebovala jsem nějaké kotníčkové pohodlné boty na podzim. Jenže ty, co by se mi líbily, byly buď hodně drahé, anebo vyhovovaly cenou, ale neměli je v mém čísle. Jsem vysoká a mám tudíž nohy velikosti 6, ke všemu mám na pravé noze jeden palec o něco delší, takže koupit boty, aby se mi líbily a seděly, je opravdu někdy náročné.

Už jsem se pomalu chystala, že tentokrát nekoupím nic, když jsem u dveří zahlédla regál „V akci“. Stály tam, jediné, velikost 40, černé, kožené a nádherné lodičky. Měly sice vysoký podpatek, ale když jsem je obula, okamžitě mi padly. Kolik stojí tyhle, ptám se prodavačky. Stovku, ona na to. Stovku? Nevěřícně jsem na lodičky koukala a nemohla tomu uvěřit. Původní cena byla totiž 1999,- Kč! Jen jsem tak pak přemýšlela, jak je to možné a jaká je tedy vlastně jejich „skutečná“ hodnota.

Ano, koupila jsem je, i když jsem je vůbec nepotřebovala. Co na tom, že jsem je měla na sobě pak jen několikrát? Bolely v nich nohy totiž tak, že jsem se už modlila, ať je konec večera a z nohou je sundám. Na ulici mě musel doprovázet manžel, protože chůze byla značně nejistá, bála jsem se, že si vymknu kotník. A když mě pak začaly bolet i záda, bylo jasné, že takhle vysoké podpatky sice dělají krásnou nohu, ale nejsou pro mě. Ani za tu stovku ne.

Jaro je sice tady, a i když počasí tomu neodpovídá, přesto jsem se moc těšila, až půjdu nakupovat nové boty.

Bohužel si nyní nejméně půl roku, ale spíš tak rok a možná i déle, nekoupím vůbec nic. Včera mi totiž moje zubařka oznámila, že až ušetřím 10 000-13 000 Kč, bude potřeba udělat můstek a vytrhat přední zuby. Bylo mi na omdlení. Z ordinace jsem se vypotácela ani nevím jak, ještě že jsem na sobě neměla ty akční lodičky. Kdoví jak by to dopadlo. Naštěstí mám boty ještě pěkné od loňska, tak musí stačit. Jedině, že by byla zase nějaká akce, třeba za stovku...

Krásné jarní nákupy přeje spavec

Milá spavec, tak to vám držím moc palce, ať vám ta „zubní operacidobře dopadne

Text nebyl redakčně upraven

Co vy a jarní boty, milé ženy-in? Už se těšíte na jarní obutí? Vyhlížíte v obchodech, co byste si koupila? Jaké boty máte v plánu? Už jste si nějaké koupila? Vyrazila jste v nich? Které boty chybí ve vašem „botníku“ a ráda byste si je pořídila?

Nosíte spíš boty na podpatku, nebo nízké? Jste spíš pro obuv sportovní, nebo elegantní? Napište nám, pošlete nám třeba fotku bot, které jste si poslední dobou pořídila

Na vaše příspěvky textové i obrazové se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama