Peníze jsou sice krásná věc, každý by jich chtěl míst spoustu, ale jak se říká, štěstí si za ně nekoupíte. Velmi často stojí za rozpory i v těch nejstmelenějších rodinách, bohužel. Karolína vypráví příběh, kde se přesně toto stalo.

Karolínin manžel, Kryštof 36 let, se díky své píli stal bohatým mužem. Vybudoval si vlastní velkou stavební firmu, která mu dobře prosperuje. Člověk by si řekl, že jeho rodina na něj musí být náležitě pyšná, jenže omyl! Je tomu přesně naopak. Místo toho, aby syna podporovali, shazují ho a nadávají mu, že je „držgrešle“.

„Jsme spolu od střední školy, takže jsme si tím prošli společně. Můžu říct, že to mnohdy nebylo snadné, několikrát to chtěl vzdát, ale dokázal to! Splnil si svůj sen, “ vypráví Karolína. Její tchýně a tchán začali později proti staršímu synovi zbrojit. Důvod? Jak jinak než peníze. Starší syn totiž odmítl bratrovi, kterému je 32 let, kupovat věci.

srdce

Mohlo by vás zajímat:

„Začalo to, když se mu konečně dařilo. Postupně si poroučeli dražší a dražší věci. Zprvu jim je kupoval, což se mi často nelíbilo, přišlo mi to zbytečné, ale říkala jsem si, že je to jeho rodina. Později je prokoukl i on a zastavil to, což nemohou vydýchat.“ Od drobných dárků, které si rodiče a bratr poroučeli, to došlo až ke koupi nového vozu. „Jeho brácha měl nehodu, díkybohu to odnesly jen plechy, jenže právě to se stalo kamenem rozepří.“

Kryštofovi bylo oznámeno, že by mohl bráchovi k blížícím se narozeninám koupit auto nové. Tomu se to nelíbilo, zvláště pak samozřejmost, s jakou mu to rodiče podali. „Když mi to řekl, nevěřila jsem. Už několik posledních pár let se chovali jako pijavice, a to vydělávají, tohle ale byla poslední třešnička na dortu. Sám mi řekl, že už toho má dost. Oni za poslední dobu nedali žádný dárek k narozeninám či Vánocům našim holčičkám, natož nám, a on by je měl dotovat? Řekl jim ne, což spustilo vlnu nenávisti.“

Rodiče mu začali vyčítat, že on peníze má a nemůže pomoci bratrovi, který jich tolik nemá atd. „Začalo to být horší a horší. Došlo to tak daleko, že už pár měsíců se s jeho rodiči a bratrem nebavíme. Oni o nás po městě rozhlašují, jací jsme škrti, že jim nechceme pomoci a jiné nesmysly. Mého muže to samozřejmě mrzí, ale už nechce být jejich „oslíčku, otřes se“. Je hrozné, co může způsobit úspěch, a především pak peníze. Nezbývá než doufat, že jim jednou dojde, jakou chybu udělali,“ zakončuje vyprávění Karolína.

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Čtěte také:

Reklama