Foto: Profimedia

Mezi 775 pokoji v královské rezidenci najdeme například domácí kino. Prý ho ale využívají spíše zaměstnanci než královská rodina. Všech 800 zaměstnanců Buckinghamského paláce může také využívat soukromou poštu, kterou v Buckinghamském paláci provozuje společnost Royal Mail.

V sídle se nachází také soukromá kaple, vytvořená královnou Viktorií a princem Albertem v roce 1844. Ta však byla v roce 1940 při německém bombovém útoku poškozena. Později byla přemístěna od jihovýchodní části paláce.

Návštěvníci Buckinghamského paláce během letního otevření státních pokojů projdou velkolepým bílým salonem. Málokdo ale ví, že má tajné dveře, které vedou do soukromých státních bytů královny. Jsou maskované za zrcadlem a skříní.

Foto: Profimedia

V Buckinghamském paláci se nachází také bazén. Mohou ho využívat jak zaměstnanci, tak členové královské rodiny. Princ William a Kate do tohoto bazénu brali prince George na soukromé lekce plavání. Pravděpodobně následně i prince Louise a princeznu Charlotte.
 
V roce 2001 potvrdil tehdejší šéf banky Coutts Gordon Pell pro The Standard, že v Buckinghamském paláci je soukromý bankomat. Je zastrčen v suterénu paláce a vyhrazen pouze pro královskou rodinu.

Reklama