mista-fb.jpg

Foto: Petr Kozlík

Na albu se nachází devět původních skladeb plných emocí a témat, které každý z nás denně prožíva ve svém živote a ve vztazích s lidmi, kteří jsou nám nejblíž. „Do textů skladeb jsem vložila témata, která jsem sama prožila, nad kterými se často zamýšlím. Například komplikovanost vztahů nebo hledání pevných hodnot v životě,“ říká zpěvačka.
 
Zajímavostí, a také velkým úspěchem je, že osm skladeb na albu má svůj vlastní videoklip s propracovaným příběhem.To byl také důvod, proč Mista s vydáním alba nepospíchala a dala si záležet, aby každý příběh ve videoklipu přesne korespondoval s tématem textu. Ty si skládá skládá. O režii se postaral režisér Tomáš Krejčí, kterému Mista svěřila zpracování téměř všech svých videoklipů. Na YouTube mají hudební videa už přes milion a půl zhlédnutí.


 

Hudbu k albu Cesty života složil známý česko-belgický hudební producent Stano Šimor, který se zároveň postaral o hudební produkci. Stano Šimor je mimo jiné známý jako skladatel a producent uspěšných comebackových alb Karla Gotta, Heleny Vondráčkové nebo skupiny Lunetic, pro kterou od roku 1997 napsal přes 50 písní.

Mista k novému albu momentálně připravuje i koncertní turné, na které vyrazí v první půlce příštího roku. Termíny uveřejní už brzy na svém Facebooku, kde také často přidává zajímavé úvahy a postřehy ze života.

Reklama