Kdybyste se zeptali některého z kosmonautů na jeho největší životní zážitek, řekl by vám: Pohled seshora na naši planetu Zemi. Ano, naše planeta Země je opravdu krásná a je na ní spousta nádherných a tajemných míst. Škoda, že nejdou za jeden lidský život všechna navštívit!

cestování

Budeme tedy alespoň snít. Představme si, že tady budeme ve zdraví tak dlouho, abychom stihly všechna vysněná místa naší planety navštívit.
Všechna? Ne to raději ne, to bychom tu musely být opravdu hodně dlouho. Pojďme toto přání zúžit na výběr jednoho, dvou míst, kam byste se chtěly opravdu moc podívat.
Představte si, že „tam“ stojíte, a s příjemným vzrušením a rozechvěním po celém těle si říkáte:
Tak... za tuto krásu stojí za to žít.“
A pokud jste měly to štěstí, že se vám vaše přání splnilo, o to cennější budou vaše příspěvky.

Moje nesplněná přání

Je spousta míst na světě, kam bych se chtěla podívat. Bohužel, vzhledem k mým finančním možnostem a výběru místa pochybuji, že se mi to kdy podaří.

klasterAno, jedno z míst vám bylo prozrazeno už v přehledu z redakční porady. Přála bych si navštívit jeden z mnoha tibetských klášterů - Drepung v Tibetu. Místo, do jehož útrob se prý ženská noha nedostane. Vždy mě lákalo tajemné dobrodružství. Proniknout tak v převlečení do míst, kde vnitřní svět je tak odlišný od okolní reality.
(Radkova typická poznámka, že tam chci proto, že je tam stovka nadržených mnichů, mě však probudila ze snění a uvrhla zpátky do kruté reality.)

Velikonoční ostrov, další sen. Záhadami opředený ostrov v Tichém oceánu, který už z dálky zaujme vysokými sochami. Kdo, kdy a jak je sem dopravil?
Musela bych vytunelovat nějaký podnik anebo zdědit velké jmění, abych měla na cestu tam a zpátky. V tomto životě se mi to už asi nepodaří.

A do třetice je místo, které bych navštívila úplně nejraději. Pošetilé a nikdy nesplnitelné přání. I kdybych měla neomezené finanční prostředky a byla tu třeba do sta let, nikdy by se mi toto přání nesplnilo.
Chtěla bych se podívat „do minulosti“. Do historie, dejme tomu 500 let zpátky. Jak vypadalo místo, kde se právě nacházím? Jak vypadali a co dělali lidé, kteří tu žili? Jak vypadali moji předci? Tolik bych se chtěla s nimi seznámit.
Minulost mě vždycky zajímala víc než budoucnost. A možná to je ta chyba, proč se nepodívám do reálných míst, o kterých sním. Zůstávám často u snění - věnovat se více přítomnosti a budoucnosti, možná bych našetřila alespoň na ty Ostrovy – dejme tomu v Karibském moři. :)

Téma dnešního dne: Místo, kam bych se chtěla podívat

  • Pište prosím nanejvýš jedno, dvě místa – opravdu ty nej…
  • A proč právě tam, co vás na tom místě fascinuje?
  • A pokud jste na nějakém svém vysněném místě už byly, pošlete i fotografii (jednu, dvě)

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme dárkem - také vonícím dálkami. :)

dd

 

 

Reklama