Po patnácti letech se na obrazovku České televize vrací nejslavnější soutěž krásy Miss České republiky. Ta také odvysílá finálový večer.

V novém pojetí a s novým cílem – pod tímto heslem byl slavnostně vyhlášen 21. ročník Miss České republiky. A změn je opravdu hodně. Soutěž má nového majitele a novou prezidentku, kterou se stala topmodelka Taťána Kuchařova.

„Berte mě s trpělivostí, možná se trošku přežblebtnu. Přiznám se, že jsem maličko nervózní,“ prohlásila k chystanému televiznímu přenosu Kuchařová.

Novinkou je i to, že veškerý zisk ze soutěže bude plně věnován na charitativní účely určené dětem. „Zisk z letošní »miss« se bude rozdělovat mezi Kuře ČT, nadaci Taťány Kuchařové a nadaci Central Groupu,“ prozradil odborný poradce soutěže Miloš Zapletal.

Moderátory vyhlašovacího večera bylo duo Lucie Bílá a Karel Gott. Režisér Jiří Adamec se po Miloši Zapletalovi stal ředitelem celé soutěže.

„Neumím být ředitel a nehraju si na něj. Jsem režisér, který shodou okolností řídí kromě natáčení pořadu i organizaci,“ popsal svou úlohu Adamec.

 Na pódiu se vystřídala řada hostů. Své umění předvedla skupina 4TET v čele s Jiřím Kornem nebo hudebník Petr Vondráček. Bývalá Miss Monika Žídková předvedla tango.

Více z vyhlašovacího galavečera bude k vidění 11. dubna na prvním programu ČT. Slavnostní finále, na němž dvacetičlenná porota vybere svou miss a současná miss Zuzana Jandová jí předá korunku krásy, odvysílá ČT 24. října.

Na internetových stránkách soutěže se můžou dívky z Čech i Moravy hlásit až do konce dubna. Dvanáct z nich pak postoupí do slavnostního podzimního finále.

Reklama