Letošní finalistky Miss České republiky 2008 si společnou dovolenou, kterou dostaly od cestovní kanceláře Blue Style v egyptském letovisku Sharm El Sheik, užívají plnými doušky. České krásky si dopřávaly adrenalin nad i pod vodou!

Ve čtvrtek dopoledne se deset krásek krátce po snídani v pětihvězdičkovém hotelu Sunrise Island View přesunulo na nedalekou pláž. Tady finalistky neodolaly vodním sportům, jako je divoká jízda na gumovém kruhu taženém po hladině motorovým člunem.

Po návratu do hotelu a následné večeři vyrazily dívky do centra Sharm El Sheikhu, kde první zastávkou byla tradiční čajovna a kouření ovocného tabáku ve vodní dýmce zvané „šíša“.

Když missky ve zdraví přežily místní zvyk, přesunuly se do vyhlášeného klubu Pacha. Večer plný tance a smíchu skončil okolo druhé hodiny ranní odjezdem do hotelu. Další den finalistky čekala celodenní plavba spojená se šnorchlováním a potápěním s kyslíkovou bombou.

A pak hurá do hor!
Pod hladinu se odvážila asi polovina dívek. Rudé moře je pro svůj bohatý a podmořský život právem nazýváno rájem potápěčů. A nutno podotknout, že i přes počáteční strach si první ponor dívky opravdu užily. Vyčerpané missky své síly poté nabraly na večeři v hotelové italské restauraci, kde nechyběla výborná pizza upečená v originální peci na dříví.

Neděle je sice od slova nedělat, ale na to finalistky nehledí, a tak v osm hodin ráno naskákaly do přistavěných džípů a vyrazily do hor. Hodina a půl trvající cesta je zavedla do beduínské vesnice a na velbloudí safari. Všech deset krásek si jízdu na velbloudech nenechalo ujít, a tak vytvořily nejkrásnější karavanu za posledních sto let.

Myslíte si, že v době „eldoráda“ plastických chirurgů a zázračných zkrášlovacích prostředků mají různé soutěže krásy ještě smysl? A měly vůbec kdy jaký?

Reklama