Ačkoli letošní Česká Miss Eliška Bučková už rok a půl chodí s Maďarem, v Maďarsku vlastně pořádně ještě nebyla.

Pouze tudy párkrát projížděla s rodinou, když mířila do Chorvatska na dovolenou. Balaton, oblíbenou lokalitu českých turistů, zná pouze z okénka auta, a navštívit Budapešť se teprve chystá.

Eliščin přítel Laco je Maďar, žije na Slovensku, studuje v Čechách a mluví dobře slovensky. Maďaři mu říkají Lacika, Slováci Laco a někteří Češi ho oslovují Ladislave. Příjmení má Both, což v angličtině znamená Oba.

Když spolu začínali chodit, daroval její přítel Lacika Elišce maďarsko-český slovník. Ale ta se toho stále moc nenaučila. „Vím, jak se řekne děkuji, nerozumím a neumím maďarsky. Je to dost složitá řeč. Pak taky umím maďarsky nadávat. To mě ale naučila maďarská Miss, když jsme byly na Miss Universe ve Vietnamu,“ přiznala Korzu půvabná modelka.

A právě díky rodišti svého partnera si oblíbila maďarskou kuchyni. „Mám ráda ostřejší jídla. A když přítel vaří maďarský guláš, nikdy nepohrdnu,“ usmívá se Bučková mlsně.

Nyní se věnuje muzikálu. Bude hrát a zpívat ve Švejkovi, kde má tři role. Jednou z nich je shodou náhod i maďarská služka. Ačkoli ve Švejkovi bude účinkovat, Haškovo dílo nikdy nečetla. „Musím se přiznat, že obsah knihy jsem si stáhla z internetu. Ale viděla jsem oba filmy s Hrušínským,“ prozrazuje Eliška.

Přestože bude zpívat na prknech pražského Divadla Hybernia, pěvecké ambice nemá. „Cédéčko natočit nechci a na pěveckou dráhu se nechystám. To by mě nebavilo. Uchytit se tady v Česku je složité,“ míní Bučková.

Kvůli soutěži Miss Universe si nestihla dokončit kurz potřebný pro získání řidičského oprávnění. Elišku tato záležitost rozesmává ještě nyní. „No, můj rychlokurz se protáhl na půl roku. Ale už jsem tam volala, že bych si ho konečně chtěla dodělat. Takže za pár dní s tím začínám.“

I když díky soutěži Miss Universe navštívila Vietnam, moc tam toho neviděla. „Kdybych jela do Vietnamu na dovolenou, bylo by to určitě o něčem jiném. Takhle vám ani nemůžu říct, jestli se mi tam líbilo,“ krčí rameny.

Na rozdíl od Vietnamu, letní dovolenou ve Švýcarsku si užila pořádně. „Jeli jsme tam s Lacem pást krávy,“ žertuje pohledná brunetka. „Ale vážně. Krávy se tam pásly všude okolo. Bylo tam krásně. Ani jsme si nevařili a chodili jsme jíst do restaurací. Vůbec žádný plán jsme neměli, jen jsme se toulali krásnou přírodou a malými městečky. Ale žít bych tam nemohla. Lepší je Morava, odkud pocházím.“
 
Eliška je ze Strážnice, tedy z moravského města u slovenských hranic. Doma má tři kroje. Dva se nosí do kostela a jeden je slavnostní.

Česká Miss má čtyři sourozence, tři studují střední školu a starší sestra se nyní dostala do Prahy na VŠ. Doma jich prý bylo a je vždycky plno. „Když přijedu domů, jsou tam lidi, které vůbec neznám. Zkrátka kamarádi mých sourozenců. Strážnice je taková celá. Občas k nám tety a strejdové hodí děti na hlídání a občas je zase hodíme my k nim. Je to tam uvolněné a super!“ nedá Eliška dopustit na svou milovanou Strážnici.

Reklama