629703d9dab27cl.jpg
Foto se souhlasem AutTalk, Kateřiny Sokolové a moderátorky běhu Naomi Hadachi

V rozhovoru pro magazín Blesk modelka před časem prozradila, že otec má syna ve výhradní péči, protože jeho biologická matka o něj nejeví zájem. A kromě dvou asistentek mu s náročnou péčí pomáhá i Kateřina.

Právě osobní zkušenost inspirovala Kateřinu a jejího otce k tomu, aby před několika lety založili nadační fond, jehož symbolem je modré srdce. Jeho cílem je pomáhat rodinám s dětmi s poruchou autistického spektra a zlepšovat jejich možnosti. To se samozřejmě neobejde ani bez finanční pomoci.

Proto se na konci května uskutečnil už čtvrtý ročník charitativního běhu RUNAUT, který podpořily i známé tváře, jako je triatlonista Tomáš Svoboda nebo moderátorka Lenka Špillarová. Zúčastnila se ho i sama Kateřina Sokolová.

„Mám velkou radost, že z našeho charitativního běhu RunAut už se stává tradice a lidé se na něj těší a vrací. Měli jsme opět hojnou účast, z čehož mám pochopitelně velkou radost. Moc děkuji všem, kteří nás přišli podpořit a také moc děkuji všem partnerům naší akce. Já osobně jsem si běh moc užila, letos jsme měli oproti minulému upršenému běhu krásné počasí. Já jsem běžela závody na 4 kilometry. Moc natrénováno nemám, tak jsem to spíš lehce proklusala,“ uvedla po doběhnutí. Letos se na pomoc autistům vybrala zatím rekordní částka ve výši 180 210 korun.

Zdroje: AutTalk, Blesk, Kateřina Sokolová

Reklama