Oči jsou prý oknem do duše, proto je třeba to naše okýnko pěkně zvýraznit, k čemuž nám nejčastěji slouží především řasenky. V redakci jsme se proto rozhodly, že pro dnešní den za vás otestujeme pět různých řasenek a povíme vám, co si o nich myslíme a jak na nás zapůsobily.

Veronika Pavlíková, redaktorka

Miss Sporty - Lash Millionaire All in 1 Mascara, cca 100 Kč

saAplikace: Ačkoliv kartáček řasenky je ucházející, o samotném produktu to říci nemohu. Ihned při aplikaci mi řasenka nepříjemně slepila řasy, které mi postupem času ještě těžkly. Musím však podotknout, že velmi dobře držela a nedrolila se, což je pro mě velké plus, protože jsem velmi aktivní a málokterá řasenka mi celý den na řasách zůstane.
Výdrž: Dobrá, až do večerního odlíčení vydržela téměř netknuta.
Odlíčení: Nebyl s ním žádný problém, řasenku jsem si pomocí odličovače s příměsí silikonu snadno odstranila.

Celkový dojem: Za mě tři a půl hvězdičky, řasenka mně osobně nevyhovovala, jelikož mi řasy nepříjemně slepila, ale věřím, že někomu, kdo má rád dramatický efekt, by naopak vyhovovat mohla.

sa

as

Klára Wimmerová, zástupkyně šéfredaktora

Clinique - High Impact Extreme Volume Mascara, 750 Kč

xyAplikace: Kartáček s pevnými plastovými štětinkami mi vykouzlil hned v první vrstvě řasenky krásné, dlouhé a jemné řasy, které se neslepovaly. Často se mi stává, že při malování řas mi ulpí hodně barvy i na víčkách a musím použít k jejímu odstranění vatový tampon nebo tyčinku. Pokud máte podobný problém, zvolte tuto řasenku. Její kartáček má krátké štětinky, takže jsem si okolí očí vůbec „neumazala“.
Výdrž: Výdrž byla naprosto perfektní, řasenka se nedrolila, vydržela až do večera a řasy vypadaly stále dokonale.
Odlíčení: Doporučuji použít odličovač na voděodolnou řasenku s olejovou složkou a hodí se trocha trpělivosti, protože řasenka opravdu velmi dobře drží. Po chvilce působení odličovače ale nebyl s jejím odstraněním žádný problém.

Celkový dojem: Vynikající, doporučuji!

sa

as

Julie Hájková, redaktorka

NYC – BIG BOLD Angel Lash, 129 Kč

asAplikace: Řasenka se nanášela snadno, jen s větším kartáčkem jsem musela pracovat opatrněji, abych se vyhnula nechtěným obtiskům na očních víčkách. To je ale jen o cviku. Už po jednom tahu byly řasy o poznání delší, takže pokud máte krátké řasy, je to ideální spojenec. Trošku jsem sice bojovala se slepenými řasami, ale nijak markantně.
Výdrž: Zůstala na řasách až do večera, nijak se nerozmazávala, takže chválím.
Odlíčení: Použila jsem klasický odličovač a nebyl problém ji z řas odstranit.

Celkový dojem: Pokud vám nevadí vyhrát si s dělením řas, třeba špendlíkem, jako jsem to udělala já, pak je řasenka super.  

as

 

sd

Markéta Škaldová, redaktorka

Rimmel London - Wonder´full s arganovým olejem, 229 Kč

asAplikace: Musím říct, že když jsem se dozvěděla, že řasenka obsahuje arganový olej z Maroka,  byla jsem nadšená a přišlo mi to velmi zajímavé, těšila jsem se na testování této řasenky. Při nanášení maskary jsem díky skvělému kartáčku neměla žádný problém, že bych někde musela umazávat šmouhy od řasenky, jako tomu občas bývá. Řasenka okamžitě přilnula k řasám a velmi rychle zaschla. Je tedy pravdou, že místy se mi lehce řasy slepily, ale nejednalo se o nic drastického. Řasy byly krásně prodloužené bez pocitu zatížení, jen se mi osobně zdálo, že objem nebyl takový, jaký bych si představovala.
Výdrž: Výdrž dobrá. Byla jsem po práci ještě cvičit a řasenka stále držela, jen místy byla obtisknutá, ale to přisuzuji svému vysokému tempu při cvičení :-).
Odlíčení: Na odličování používám micelární vodu a musím říct, že si s řasenkou poradila skvěle, což jsem ocenila, jelikož jiné řasenky musím odličovat podstatně déle.

Celkový dojem: Příjemná záležitost pro ty, které mají rády přirozený vzhled.

as

as

Kristína Vodičková, editorka

Astor – Big&Beautiful Butterfly Look Mascara Extreme Black, cca 150 Kč

saAplikace: Hned první zásek jsem měla na kartáčku – je totiž opravdu speciálně tvarovaný. První tahy byly jemné a zdálo se mi, že na řasách ulpívá jen málo řasenky, takže jsem při opětovné aplikaci trošku přidala a řasy pořádně pročesala. Z prvotního pocitu „je to málo“ jsem nakonec vykouzlila dlouhé a hustší řasy. Řasenka díky hustým štětinkám neslepuje, a tak nevadí pročesávat na vícekrát. Na tvar kartáčku bych si časem zvykla, ale není můj favorit, protože spodní řasy se s ním dělaly špatně a musela jsem ihned čistit několik máznutí. Barva je sytě černá a netvoří se cucky.  
Výdrž: Výdrž skvělá – tak jak jsem se namalovala, tak jsem večer řasy měla i před odlíčením a nedrolila se.

Odlíčení: Můj dvousložkový odličovač neměl problém a na první dobrou jsem řasenku odlíčila.

Celkový dojem: Velmi dobrý – jenom tvar kartáčku je trošku prekérka.
sd

sd

Milé čtenářky, k řasenkám se ještě v průběhu několika týdnů dostaneme a vyzkoušíme pro vás další várku těchto nepostradatelných kosmetických miláčků. :-)

Čtěte také:

Reklama