Miss Prima křivky je soutěž pro ženy, které možná neodpovídají měřítkům současného modelingu, přesto jsou mladé, krásné, zdravé a plné chuti do života! Letos se otvírá třetí ročník této soutěže, jehož finálový večer se uskuteční dne 15. 9. 2015 v divadle Hybernia. Postupně vám na našem magazínu představíme všechny finalistky, dnes to bude Renáta Soukupová.

Renáta Soukupová 
39 let, taxikářka
Ve volné disciplíně promítneme záznamy z rallye, které Renata jela, a ona sama k tomu zazpívá píseň, jež byla složena přímo k tomuto záznamu.

renátarenáta

Jak bys popsala sebe samu?
Tato otázka není zrovna jednoduchá, ale zkusím to. Na tuto otázku většina lidí odpoví: Jsem krásná, milá, přátelská, atd. Jedním slovem dohromady - dokonalá. Neumím k sobě tato slova přiřazovat. Myslím, že toto patří mému okolí. Jsem normálně nenormální obyčejná žena. Občas neřízená střela a občas žena, která bojuje se spoustou problémů, jako většina z nás. Nikdo z nás není dokonalý a tím se odlišujeme a zároveň přitahujeme. A krása? Slovo, které je pomíjivé. Krása je v lidském srdci a duši. K čemu je krásný obličej, když má kamenné srdce? Myslím, že s klidnou duší mohu říci, že jsem člověk, který pomůže druhému v nouzi, umí vyslechnout a snad i poradit. Přátelství je nejcennější věc, kterou v životě máme. Těch pravých přátel můžeme leckdy spočítat na prstu jedné ruky. Pokud je mi smutno a cítím se mizerně, jsem závislá na svých přátelích. Proto je občas obdivuji, že se mnou vydrží a tímto jim mohu i poděkovat. Jsem cílevědomá, ale i tuto vlastnost bych nazvala spíše šíleností. Často jdu hlavou proti zdi, protože v dané situaci něčemu věřím a přeji si toho dosáhnout a následně se ukáže, že to nebyla třeba správná volba, ale chybami se člověk také učí. V určitých situacích dokážu býti i pěkný vzteklounek.

Co považuješ za svůj největší životní úspěch?
Za svůj životní úspěch považuji i tuto soutěž. Splnilo se mi jedno z dětských přání. Ve svém životě nelituji jediného dne, který jsem prožila. Snažím se žít naplno každý den, abych jednou mohla svým vnoučatům vyprávět historky z mládí. Jeden z mých úspěchů bylo sednout si do závodního auta a postavit se na nejtěžší závod sezóny Mistrovství Evropy v Rallye – Barum rallye Zlín 2002. Úspěšným se považuje každý, kdo tento těžký závod vůbec dojede do cíle, vždyť startuje 150 vozů a do cíle dojede zhruba 60 vozů. To mluví samo za sebe. Dalším úspěchem bylo překonat svůj strach po těžkém úrazu a po 20 letech znovu usednout do sedla koně. Celoživotním úspěchem jsou mé dvě děti, klučina 10 let a holčička 6 měsíců. Děti jsou kořením života a dodávají člověku neskutečnou sílu. Jejich energie a pozitivní chování je nakažlivé.

Proč bys měla vyhrát právě ty a které ze soutěžících bys v případě, že nevyhraješ, přála stupně vítězů?
Být jednou z finalistek soutěže je pro mne již velká čest. Proč bych měla vyhrát já? Protože si to jako každá z nás tajně přeji, proto jsme se také do soutěže přihlásily. Jako každá z nás bych si přála vyzkoušet si ten pocit - stát uprostřed pódia, slyšet své jméno a býti korunována na MISS. Pro některé je důležitá korunka a sláva. Já toto vnímám jako možnost nové životní cesty, nových příležitostí. Ovšem k tomuto výsledku je daleká a těžká cesta, kterou máme před sebou. Vítězství bych přála všem finalistkám, neboť vím, že každá z nás do této soutěže dává celé své srdce. Samozřejmě i já mám své tajné tipy na favoritky.

renáta2

Co tě dokáže nejvíce  vytočit?
Upřímně, když se potřebuji připravit do práce a zjistím, že neteče teplá voda, nebo voda vůbec. Velká čára přes rozpočet, jak se říká. Dokážu v tu chvíli být neskutečně vzteklá. V životě mě vytáčí lidská hloupost a nadřazenost nad ostatními. Lidé typu: „Já jsem bůh a kdo je víc, jsem nejlepší...“ Vytáčí mě bezmocnost! Náš právní systém je tak mizerný, že se musíte koukat, jak se lidé, které milujete, ničí a umírají. Pokud Vaše dítě, přítel či sourozenec propadne alkoholu nebo drogám, tak vy nemáte šanci je zachránit. Oni si svoji špatnou situaci musejí uvědomit sami a pak s ní mohou něco teprve dělat. Vy jim nemůžete nijak pomoci, jen se trápit, dívat se jak se řítí do záhuby a čekat.

Co tě v poslední době nejvíce potěšilo?
Asi se budu opět opakovat, ale poslední, co mě potěšilo, byl e-mail z této soutěže, kde mi sdělovali, že jsem jednou z finalistek. K vánocům mě potěšil můj nejcennější a nejkrásnější dárek, narození mé vytoužené holčičky. Každý den mě něco potěší. Naučila jsem se mít radost z maličkostí (rozhlédněte se kolem sebe, je jich dostatek), které vás nabijí, a hned je život krásnější a veselejší.

Čeho se nejvíc bojíš?
Nejvíce se bojím smrti. Zatím se s touto skutečností neumím srovnat, zatím ji považuji za nespravedlivou. Smrt mi vzala spoustu báječných lidí, kteří mi neustále chybí. Kdyby se dala smrt uplatit, dala bych vše, abych měla tyto lidi zpět. Nemocným sice dává úlevu a klid, ale těm, co zůstanou, přináší bolest. Jediné, co mě uklidňuje, jsou slova mého tatínka: „Asi je tam na druhé straně dobře, když se odtamtud ještě nikdo nevrátil.“

S další finalistkou Miss Prima křivky 2015, Janou Halaškovou, se seznámíte v pátek.

Photo Copyright (c) Petr Kurečka, šperky: Chartage, šaty: Ever-Pretty - ePretty.cz

Finalistky, které už znáte:

Čtěte také:

Reklama