Modelka, moderátorka a Česká Miss 2009 Iveta Lutovská je maminkou čtyřměsíční dcery Anetky. Sympatická blondýnka do práce zatím nespěchá, malou dcerku si užívá. Samozřejmě má občas i slabou chvilku, a to když holčička v noci nespí. „Občas si postesknu po bezstarostném životě,“ usmívá se Iveta Lutovská, která nám poskytla rozhovor.

Jste maminkou čtyřměsíční Anetky. Jak si mateřství užíváte?
Změnil se mi život doslova o 360 stupňů, ale vůbec ne k horšímu, naopak. Občas si sice postesknu po bezstarostném životě, ale to jenom když je kolem čtvrté hodiny ráno a Anetka ne a ne usnout. Jinak je to samozřejmě krásné, hlavně když se na mě malá začne usmívat. To by jí bylo odpuštěno i to, kdyby celou noc nezahmouřila oko (směje se).

Co vás na mateřství překvapilo?
Hodně kamarádek už děti má, takže jsem měla pocit, že jsem připravená na všechno, ale opak je pravdou. Každé miminko je jiné a přiznám se, že jsem si ze začátku „stěžovala”, že mi k tomu mému zapomněli v porodnici dát návod (směje se). Teď už je Anetka větší a já už znám její potřeby, o to je to jednodušší. Nebudu ale tvrdit, že začátky pro mě byly lehké.

Bylo pro vás šestinedělí náročné?
Byla jsem hodně unavená a vyčerpaná. Tělo si prošlo náročným obdobím a přiznám se, že se mi v prvních týdnech změnila i psychika – každá druhá reportáž ve zprávách mě málem rozplakala…

Stále kojíte. Jak dlouho plánujte kojit?
Kojit bych chtěla samozřejmě co nejdéle, protože si uvědomuji, jak je to důležité, přesto ale už nyní musím Anetku dokrmovat Sunarem. Její apetit je větší, než jsem jí schopna dát.

ivča

Zbyly vám nějaké poporodní kila, nebo patříte mezi ty šťastné, kdy to šlo hned samo dolů...
Příroda na mě byla hodná a všech 18 kil, které jsem v těhotenství nabrala, si zase vzala zpátky. Polovinu jsem nechala v porodnici a druhá půlka šla dolů během prvních tří měsících. Běhání kolem malinké, každodenní procházky a kojení je lepší než jakákoliv posilovna.

Je Anetka klidné miminko?
Vždycky říkám, že mám miminko „za odměnu”. Je opravdu hodná a relativně i dobře spící. Pláče jen, když si jí dlouho nikdo nevšímá nebo ji něco trápí - největší neštěstí je, když nemá dudlík... (směje se).

Jakou má povahu?
Vypadá to, že bude klidná. Po mně (směje se).

Mluvíte na své miminko? Zpíváte mu?
Mluvím s ní neustále, beru ji jako svého parťáka, ale nezpívám jí - to bych jí nemohla udělat!

Komu je Anetka podobná?
Každý tvrdí, že je to celý tatínek, a když se na mě zamračí, tak mám pocit, že manžel neodjel do práce, ale mám ho v náručí!


iva

Máte někoho, kdo vám s Anetkou pomáhá?
Nejvíc mi pomáhají babičky – bohužel ale ani jedna není z Prahy, tak je to s hlídáním složitější.

Pomáhá vám manžel?
Manžel je hodně pracovně vytížený a hodně času je v práci, přesto ale, když je doma, tak se snaží pomoci.

Jaké byly vaše emoce, když jste viděla pozitivní test? Co vám proběhlo hlavou?
I když mate pocit, že jste na to připravená, stejně vás to zaskočí. Pamatuju se, že jsem se pak celý den usmívala a nemohla se dočkat večera, až to řeknu manželovi.

Myslíte si, že vám přišlo dítě do života v pravou chvíli tak, jak mělo? Netoužila jste po něm už dřív?
Myslím, že na dítě není nikdy „ta správná doba”. Pořád je něco, co chcete ještě stihnout nebo vidět. Proto jsme to s manželem nechali osudu, aby rozhodl za nás…

Kdo vymyslel jméno pro vaše dítě?
Už dlouho před tím, než jsme plánovali rodinu, jsme si dělali srandu, že budeme mít blondýnku Anetku, takže když jsme zjistili, že se nám narodí holčička, rozhodování bylo jednoduché.

Plánujete Anetce sourozence?
Nechtěla bych, aby byla jedináček, ale ještě je brzo plánovat další.

Jsou ženy, které se rozhodnou rodit doma, dokážete si to představit?
Ani v tom nejhorším snu. Nikdy nevíte, co se během porodu může stát, a nikdy bych neriskovala hned dva životy najednou.

iva1

Co byste chtěla jednou z Anetky mít?
Na to je ještě hodně brzy, uvažovat nad tím začnu asi, až bude starší a uvidím, co ji bude bavit nebo co jí půjde… Každopádně ji do ničeho nebudu nutit, to vím už teď.

Kdy máte v plánu se vrátit do práce? A chce se vám?
Těžko říct, kdy přesně, ale ráda bych se vrátila. Na druhou stranu nechci přijít o krásné okamžiky s dcerou – tak strašně to letí a snad každý den se učí něco nového… Možná časem na nějaký částečný úvazek, ale kdo ví… Zatím Anetce nejsou ani 4 měsíce, tak je ještě čas.

Chybí vám ještě něco ke štěstí?
Nechci nic zakřiknout, ale nechybí. Jsme zdraví a spokojení, co víc si přát .

Jste modelka a Česká Miss. Co si myslíte o světě modelingu? Kdy jste si naposledy řekla, že vám to sluší?
Modeling pro mě byla, a i nyní občas je, forma obživy. Je to práce, která je zároveň i mým koníčkem. A kdy jsem si řekla, že mi to sluší? Přemýšlím nad tím a vůbec nevím, asi jsem si to takhle nikdy neřekla.

Foto: Richard Nowak, archiv Ivety Lutovské

Reklama