Krásná Miss ČR 2004 Jana Doleželová (27), doktorka farmacie, modelka a nyní čím dál tím častěji i příležitostná herečka, dělá všechno pro to, aby se vyhnula nachlazení. Má spousty práce, která ji baví, a tak se snaží, aby nebyla nemocná. Ze skříně už vytáhla podzimní oblečení. Jana sice módu nebere jako diktát, ale v šatníku přece jen provedla určité změny.

 

„Přešla jsem na teplejší materiály, do módy přicházejí jemné pastelové tóny nebo temnější odstíny barev. Nechám se inspirovat, ale já nikdy neberu módu jako diktát. Myslím, že módní trendy nám mají jen pomoci získat trochu šmrnc," řekla Korzu s úsměvem.

 

Jana se při předvádění modelů bez ohledu na to, jaké je počasí venku, někdy pohybuje i ve velice sporém oblečení, přesto nemocná bývá jen velmi zřídka. Korzo ji proto požádalo, aby jako kvalifikovaná odbornice poradila, jak to udělat, aby se rýma a kašel vyhnuly i čtenářům.

 

„Co bych lidem doporučila? Aby používali preventivně vitamin C a zinek nebo kapky s obsahem Echinacey, česky třapatky nachové. Podporují imunitu a zvyšují odolnost proti nachlazení. Ze zkušenosti vím, že je to velmi prospěšné," tvrdí Doleželová.

 

Jana má i skvělý recept na podzimní deprese. Smutnou náladu, která mnohé často koncem léta přepadá, je podle ní nejlepší řešit sportem.

 

„Já mám ráda in-line brusle, golf, ale v dětství jsem milovala i pouštění draků. To je typicky podzimní záležitost, docela ráda bych si ji někdy zopakovala, musela bych ale mít víc času," zasnila se.

Reklama