S volbami MISS se u nás roztrhl pytel zejména po roce 1989. Řada z těch soutěží, kde šlo o to určit tu nejkrásnější dívku v daném segmentu (od republiky až třeba jen po milovnice mléka), dříve či později skončila. Stálicí s šestnáctiletou historií je právě Miss aerobik, která navázala na původní Miss cvičitelku. Že by byl o krásné dívky v aerobiku skutečně takový zájem?

Nejsem typickým fanouškem podobných volebních klání. Samozřejmě díky své profesi vím, kde, kdo, kdy a s kým... ale nějak zvlášť to neprožívám. Soutěž Miss aerobik je mi blízká z podstaty věci, koneckonců dělám patnáct let stránky o aerobiku, www.aerobic.cz, tak by bylo proti logice, abych ji ignorovala.

Kdo se může stát Miss aerobik?

Miss aerobik je navíc sympatická tím, že si klade za cíl najít sportovní, vtipnou, vitální, atraktivní ženu, nikoliv prý bezduchou kopii panenky Barbie. Důraz se klade na půvab, který je spojený se sportem, zdravým životním stylem a radostí ze života. Je to krok ke kráse s rozumem, kde se netleská vychrtlým modelkám. A myslím, že je to celkem znát. Když se ohlédnu za minulými ročníky, vítězky byly vždy opravdu žensky krásné v tom pravém slova smyslu, že i předního odborníka na výživu, Ing. Petra Havlíčka, který s organizátory spolupracuje již hezkou řádku let, stále baví být v jejich blízkosti.

Miss aerobik, foto: www.aerobic.cz

Jsou pružné....

Miss aerobik včera, dnes a zítra

Mezi vítězkami byly mistryně světa ve sportovním aerobiku (Radka Hanáková, Bára Šulcová...), ale i normální děvčata, která se po skončení soutěže vdala a už o nich nikdy nikdo neslyšel. Proč ne? Soutěž je navíc zajímavá tím, že malé holčičky ve věku 7 až 10 let, které se jednou touží stát královnou krásy, mohou soutěžit o titul MiniMiss. Dále pak Miss aerobik Kadet, a dokonce Miss aerobik Junior. Takže pořadatel si vychovává budoucnost už od útlého věku. I tak neměli organizátoři vždy na růžích ustláno, ředitelka soutěže, Jana Čejková, o tom ví své...

Nicméně soutěž je stále tu a vy můžete v úterý 5. února sledovat televizní záznam z finále, které se koná v sobotu 26. ledna v Plzni. O titul Miss aerobik se bude bojovat ve třech speciálních disciplínách - aerobik, konverzace s osobností a promenáda v plavkách, na kterou nezapomeňte zavolat k obrazovce vašeho partnera. :-)

Miss aerobik, foto: www.aerobic.cz

Jsou v kondici...

Možná si vzpomenete na ročníky, kdy děvčatům předcvičovala usměvavá mistryně světa ve sportovním aerobiku Olga Šípková, s kterou jsme nedávno na žena-in přinesli rozhovor, jenž byl myslím - na základě vašich ohlasů pod článkem - velmi zajímavý.

Sem tam vsadili organizátoři naopak na muže v aerobiku, o kterých jsme si zde také již řekli, že jsou mezi ženami ve velké oblibě - viz Když předcvičuje chlap. Za moderátorským pultem se pak objevily takové osobnosti jako Petr Salava, Slávek Boura, Jana Nováková Adamcová. Tak snad se máte na co těšit i letos. A pokud se nechcete jen odevzdaně dívat na televizi, tak hurá do nejbližšího fitka. Třeba tam budou také volit svoji miss. :-)

Miss aerobik, foto: www.aerobic.cz

Jsou to královny...

Autorka článku provozuje specializovaný server www.aerobic.cz, odkud pocházejí i použité ilustrační fotografie z roku 2007.

A co vy, milé čtenářky, jaký je váš názor na soutěže miss?

Reklama