Misha Čadková je dvojnásobnou maminkou, držitelkou řady ocenění, čerstvou vítězkou prestižní kadeřnické soutěže Czech and Slovak Hairdressing Awards, a také hrdou majitelkou kadeřnického studia. Jak vše Misha zvládá a přitom jí nemizí úsměv ze rtů, vám prozradí v rozhovoru níže.

sdMisho, vy jste pro mě takovou „nesmrtelnou“ ženou, která zvládá snad vše. Máte dvě malé děti, kterým se naplno věnujete, navíc stíháte rozvíjet svou kariéru a máte i nový salón. Jak to děláte?
Přiznám, že je to náročné, především ale na skloubení toho času, kterého moc není. Já ale můžu děkovat, že mám tak fantastického manžela, který mi je oporou a hodně mi pomáhá. Nesmím opomenout ani na babičky, které také vždy přiloží ruku k dílu :-). Tím pádem se můžu rozvíjet i po profesní stránce, za což jsem vděčná. Kdybych měla být pouze doma na mateřské, tak by mě to opravdu nenaplňovalo.

Opravdu vám nikdy rodina nevytkla to, že jste maminka dvou malých dětí a hodně pracujete?
Ne. Můj partner je tolerantní, takže já neposlouchám nic :-). Všechno to, co já si vymyslím, v čem se chci dále rozvíjet, tak mě vždy naplno podpoří. Stejně je tomu i v okruhu mých nejbližších.

ds

Máte za sebou letos dvě velké události. Ta první je jistě narození vašeho syna a druhá je hlavní titul Kadeřník roku 2015, který jste získala. Mě by ale zajímalo, jestli takové ocenění vůbec k něčemu je?
Asi záleží na úhlu pohledu. Pro mě osobně je to takové zadostiučinění. Je to takové ocenění mé osoby, toho, jak pracuji, jak se snažím a dělám vše naplno. Jsou s tím samozřejmě spojené i nové možnosti a nabídky. Třeba vycestovat na kurz do zahraničí, který je jednou z hlavních cen. Já nejsem nikterak soutěživá, takže z prvního místa v takto prestižní soutěži jsem měla opravdu velkou radost.

Vím, že jste byla těhotná, když jste připravovala vítěznou vlasovou kolekci. Ovlivnilo vás to nějak, co bylo pro vás inspirací? Přeci jen bouře emocí jistě byla :-).
Při tvorbě letošní kolekce mi byly největší inspirací ženy. Zákaznice, jejich přání, to, v čem se cítí nejlépe. A také mé vnitřní naladění a samozřejmě zmiňované emoce, které mě v průběhu těhotenství doprovázely. Co se týče hormonů, tak můžu říct, že jsem byla relativně klidná, o nějaké bouři nemůže být řeč. Možná právě proto byla má kolekce tak ryze ženská.

Mimo jiné jste se vrhla do rekonstrukce vašeho salonu Misha/hair studio. Proč to? Měla jste pocit, že toho je na vás málo?
Byl to jednoduše impuls v oblasti mého osobního rozvoje. Touha cítit se dobře. Ze zdravotních důvodů jsem hledala cesty, jak být fyzicky i duševně více v souladu s přírodou. Měla jsem potřebu sama sebe zklidnit, začít více vnímat svět kolem sebe. To, co dělám, a v jakém prostředí se pohybuji. A přirozeně přišla také potřeba stejným směrem proměnit i salon.

Vy zmiňujete, že jste chtěla být více v souladu s přírodou, jak to máme chápat?
Objevila jsem Raw Food - živou stravu, a začala se cítit dobře. Není to jen změna stravovacích návyků, změnil se mi celkový pohled na okolí. Nový pohled na svět.
Filozofie v salonu se tedy nese v duchu RAW BEAUTY. Cílem je umožnit klientkám, aby se u nás na chvíli pozastavily. Pomáháme jim najít chvilku klidu pro sebe a odreagovat se od rušného velkoměsta a každodenních povinností. Prostředím, hudbou, barvami, používanými materiály. Jsem přesvědčená, že jen živou krásu lze hýčkat, obdivovat a vnímat ji jako umění. Chtěla jsem totéž dopřát svým klientkám. Vytvořit místo plné harmonie, kde dochází k přirozenému propojení vnitřního a vnějšího světa.

V čem je tedy nové Misha/hair studio výjimečné?
Unikátnost salonu tkví v přírodním designu a použitých materiálech. Hraje zde relaxační hudba, klienti si mohou vychutnat Raw snídani či RAW dortík. Používáme šungitovou vodu, která zlepšuje imunitu, posilňuje organismus a odstraňuje napětí. Víme, co to znamená být ženou. Vnímáme ženskost a užíváme si ji.

ds

ds
Foto: Archiv Misha Čadková

Když už máme rozhovor s odbornicí na slovo vzatou, musím se zeptat na vlasové trendy pro toto léto, jaké to jsou?
Trendem letošního léta je nedbalá elegance - vlasy různě spletené, zvlněné. A také větší objemy. Už žádné uhlazené vlasy. Takže použít vlasovou kosmetiku na zvětšení objemu, poté lehce namačkat do vln nebo uplést cop, vlasy různě zaplést a budete určitě IN!

Prozradíte nám na závěr, jak budete trávit přicházející léto? Co vás čeká? Na co se těšíte v pravcovním a v soukromém životě?
Na léto se opravdu těším. Mám 2 malé děti, takže program je jasný :-). Co budou chtít dělat děti, budu dělat i já. Rádi jezdíme na chatu, trávit společně čas uprostřed přírody, u ohně… Prostě obyčejně neobyčejný a krásně strávený čas. A v pracovním životě mě čeká právě to, co mám ráda. Lidé se zastaví, usmívají, chtějí změny a to je super!

Čtěte také:

Reklama