5e1c79268a14fobrazek.pngMíšu jsme nemusely dlouho přemlouvat. Sama dobře věděla, že víčka začínají být problém, protože kvůli přepadávající kůži měla pocit, že špatně vidí, je unavená a navíc jí malý estetický nedostatek přidával roky. Když zjistila, že nebude muset pod celkovou anestezii, okamžitě souhlasila. Vzápětí jsme navíc zjistily, že doktora Pilku, jenž na klinice Aesthevita operuje, Míše již v minulosti doporučovaly kamarádky. Rázem byly rozehnány i poslední zbytky pochybností.

Ještě před operací bylo nutné Míšu doprovodit na konzultaci. Celou dobu jsme bedlivě poslouchaly a zjistily jsme, že se do situace přeci jen vloudil drobný problém. Míša totiž trpí chronickou leukémií, takže před operací bude muset podstoupit kontrolu krevního obrazu a srážlivosti krve na hematologii. Podle doktora Pilky onemocnění nebude překážkou, ale pro jistotou je potřeba vše důkladně prověřit.

5e1c79b015bf3obrazek.pngDalší potíže včetně alergií na seznamu nebyly, a tak nezbývalo než upřesnit datum operace. Velkým překvapením bylo pro všechny zjištění, že má ten den Míša narozeniny. „Bude to pro mě asi ten největší dárek, který jsem kdy dostala,“ řekla nadšená Michaela, která byla vzápětí poučena o tom, že po operaci musí dodržovat pár dní klidový režim, a také by neměla odcházet daný den sama.

misa-obdel.jpgPro operaci očních víček jsem se rozhodla nejen proto, že vypadají ošklivě, ale hlavně ze zdravotních důvodů. Oči mě tlačí a slzí, špatně se mi kouká a bývám unavená,“ vysvětluje Michaela a dodává: „Uvažovala jsem o tom asi dva roky. Až jsem si řekla dost, už s tím musím konečně něco udělat.“

Když doktor Pilka dokončil konzultaci, rozhodly jsme se, že se ho zeptáme ještě na pár obecných otázek, které nás zajímaly.

5e1c6e48b556aaeste1.jpg

Proč jste se rozhodl pro lokální anestezii a ne celkovou?
Snažíme se zajistit komfort pro pacienta a v tomto případě jde o malý zákrok, a proto stačí lokální anestezie. Možnost celkové anestezie tady samozřejmě je, ale pro zákrok tohoto typu je zbytečná. Stačí dvě až tři injekce lokální a pacient nebude cítit žádnou bolest. Pokud má ale člověk strach, má na výběr ze dvou možností.

Liší se potom i cena?
Ano, pokud by se víčka dělala v celkové anestezii, tak je cena okolo dvaceti tisíc korun. Je to tedy náročnější nejen pro organismus, ale i z finanční stránky.

Co nejhoršího by se při operaci mohlo stát?
Pokud se bavíme přímo o víčkách, tak se nikdy nic nestalo. Jak jsem již říkal, jedná se opravdu o malý zákrok, který trvá 45 minut, navíc obličej se hojí velmi dobře, takže i případné záněty jsou raritou.

Když se zaměříme na jizvy, které po operaci jsou. Je to tak, že se některým ženám hojí lépe a některým hůře?
Ano, přesně tak. Záleží také jak se o jizvy pacientka stará, ale velkou roli hraje genetika.

5e1d96b00fbb6obrazek.pngKolik jste již odoperoval pacientů?
Bylo mi řečeno, že jen na klinice Aesthevita to je 14 tisíc žen a mužů a řekl bych, že zhruba 20 procent z toho jsou operace horních víček.

Takže na operaci horních víček chodí i muži?
Sice ne v takovém počtu jako ženy, ale chodí.

Do kolika let žena může jít na operaci víček?
Je to individuální, ale obecně neděláme operace víček nad 70 let, protože v takovém věku bývají již poškozené cévy a mohlo by dojít ke krvácení.

Když jsme dostaly odpovědi na všechny otázky, byly jsme zcela připravené na další krok. Míša nakonec brzy dostala výsledky krve, které byly v pořádku. Nic tedy nebránilo tomu, aby se v daný čas dostavila na operaci. Výsledek vám ukážeme v příštím článku.

Přehled všech služeb kliniky naleznete na AESTHEVITA.CZ
5e1d962438cbaobrazek.png

Čtěte také:

Reklama