Že vypadá normálně? Není...…my máme přání jediný: Štěstí – zdraví, štěstí – zdraví, hlavně to zdraví! Zpívá se v jedné písničce a my se s chutí připojujeme.

Míšo, ta kytka je ode mne!Ano, je to už jednačtyřicet let, kdy v Praze, 21. srpna 1968, za zvuku salv z děl okupačních armád světlo světa poprvé spatřila vykulená očka jedné z budoucích předních českých hereček, vědmy a astroložky a skvělé spisovatelky a vypravěčky, tanečnice a určitě i zpěvačky a političky Michaely Kudláčkové.

To, jaký je Míša úžasný a čistý člověk, z jejích příspěvků (často z reálného života) na Ženě-in nejspíš tušíte.

...a ta růže taky!

Ale skutečnost je ještě mnohem obdivu hodnější. Míša – matka čtyř podobně utvářených a stejně uvažujících dcer (mimochodem nejmladší Johanka má dnes svátek) – patří k nejlepším lidem, jaké jsem za svůj dlouhý život potkala.

Nezbývá, než jí za celou redakci (a troufám si říct, že i za většinu čtenářek Ženy-in) popřát – aby i dalších 41 let – bylo pro ni po boku její velké opory, Radka, stejně smysluplných a ještě krásnějších než dosud.

Míšo, děkujeme, že jsi!

My všichni školou povinní

A kdo ještě 21. srpna slaví?

  • Před sedmapadesáti lety se například narodil na den přesně také Míšin velký oblíbenec a vzor Jirka Paroubek (1952). Míšo, vědělas to? :-)
  • Jen o rok starší než Míša je zas třeba filmový a divadelní režisér a scenárista Petr Zelenka (1967).
  • A abychom uvedli něco do třetice – je to už šedesát sedm let, kdy začala jedna z klíčových bitev 2. světové války – bitva u Stalingradu (1942). (No tak mě nic jiného nenapadlo, no!)
Reklama