Místo: Praha, nemocnice U Apolináře
   Datum: 24. listopadu 2008

Je noc, z porodního sálu se ozve křik dítěte. České herečce Míše Kuklové se narodil prvorozený syn Roman. Jméno dostal po otci, podnikateli Romanu Holomkovi. Ten ale u porodu není, Míša chce být raději v téhle vypjaté situaci sama, jen s personálem a lékařem.

Chlapeček měří 49 centimetrů a váží 3,4 kg.

„Oba jsme zdraví a Romíšek je nádherný!“
říká šťastná herečka krátce po porodu.

   Místo: Praha, redakce magazínu Žena-in.cz
   Datum: 6. ledna 2009

Redaktor magazínu dopoledne telefonuje Michaele Kuklové – zajímá ho, jak prožila Vánoce, poprvé v roli šťastné maminky...

Dobrý den, Míšo, připravil jsem si několik otázek o vás a o miminku, mohu?
Určitě, jen se ptejte. Jen nevím, jestli to stihneme, malý se za chvíli vzbudí – to vám pak z toho uteču.

Jak jste, poprvé ve třech, oslavili Vánoce?
Malý byl po cestě takový hodně rozvrzaný, tak jsem se soustředila víc na něj než na stromeček. Dárky za nás museli rozbalovat ostatní.

Jaké je to teď, po měsíci a fous, být maminkou?
Moc ten měsíc nerozlišuji, to je příliš krátká doba. Když mi malý dovolí vyspat se, je pak úžasné být s ním vzhůru. Když se moc nevyspím, je to horší, jsem pak unavená a přitom bych si hrozně moc přála prožívat naplno každý okamžik, kdy jsme spolu.

Uvažovali jste pro kluka i o jiných jménech než Roman – tedy jméno po tátovi?
Ne, to bylo dílo okamžiku. Prostě jsem to řekla a bylo jasné, že to tak bude. O čem jsme diskutovali, bylo jméno pro holčičku.

Co, kromě jména, má Romíšek ještě po tátovi?
On je celý po tátovi, po mně nemá vůbec nic. Vypadá prostě jako on, má stejný nos, pusu, oči – i když ty se mohou časem změnit. Doufám, že po mě bude mít třeba kousek povahy.

Necháváte si při výchově poradit, třeba od babiček?
Zatím se o výchově nedá moc mluvit. Sice mi radí, že malého moc rozmazluji, že bych ho třeba měla nechat víc vykřičet, ale ono vás to mateřství tak nějak samo vede. Cítím, co mám dělat.

Čím vás miminko dokáže nejvíc potěšit?
Když se na mě začíná vědomě smát. On se tak mimoděk smál vždycky, a vždycky mu utekl krátký úsměv na mě. To je strašně krásné! Směje se teď stále častěji. Pořád se těším, až se vzbudí a usměje se na mě!

A čím vás zaručeně vytočí nebo rozčílí?
Když probdíme noc, tak jsem přetažená, ale nevytáčí mě to. Spíš mě to bolí kvůli němu. Ta láska je hrozně silná, o vytáčení a rozčilování nemůže být žádná řeč.

Dočká se malý sourozence?
On už má pětadvacetiletou sestřičku Barborku (smích), ale to jste asi neměl na mysli. O dalším dítěti nespekulujeme. Jsem vděčná za to, že je miminko zdravé. Nejsem si jistá, jestli bych to chtěla znovu pokoušet, po všech těch vyšetřeních a v mém věku to nebylo zrovna jednoduché. Ale necháme to náhodě.

Takže jsme to stihli, než se malý probudil, to je všechno. Mějte se krásně, a ať se daří vám i miminku!
Díky moc a hodně moc štěstíčka v novém roce vám i čtenářkám!

Ilustrační fotografie

Co malému Romíškovi radí hvězdy?
Zeptali jsme se redakční astroložky Míši Kudláčkové...

Bude mít pozitivní přístup k životu a lidem. Bude zapáleným bojovníkem za věc a bude vládnout slovem. Má předpoklad pro vysokou inteligenci a vyšší vzdělání. Potáhne ho to do světa a bude umět strhnout hodně lidí pro svůj záměr. Má hodně vitality a hodně energie. Bude tvůrčí a komunikačně nadaný.

Divila bych se, kdyby v dospělosti nenapsal alespoň jeden článek nebo humornou povídku. Jeho velké plus je přímý přístup a smysl pro fair play.

Ze sedla ho může vyhodit neexistence harmonie a láskyplných vztahů. Potřebuje milovat a být milován. 

Rada první: Nenechat sebou manipulovat. Ať už bude v jakémkoli postavení, touží po možnosti nezávislého rozhodování. Jeho mysl je svobodná. 

Rada druhá: Učit se rétorice a jazykům. Aspekt (Slunce trigon MC) je příznivý pro politiku, vystupování na veřejnosti a pro vztahy k lidem v nadřízeném postavení.

Rada třetí: Ve vztazích (ať už pracovních, přátelských či intimních) věřit svému úsudku. Jeho přístup k lidem i budoucímu partnerovi, který by mohl být lehce starší, bude velkorysý a láskyplný. Dík ctižádosti, trpělivosti, organizačnímu talentu a chytrému nasazení vlastních prostředků by mohl být v životě úspěšný.

Rada čtvrtá: Vyhnout se impulzivnímu jednání. Povaha k tomu inklinuje, ale ne vždy je rychlé řešení to nejlepší. Naštěstí má ale hodně energie, aby překonával překážky.

Ilustrační foto

Chcete vědět, jak Míša Kuklová prožívala své první těhotenství? Přečtěte si náš rozhovor: Míša Kuklová: Jméno pro miminko ještě nemáme.

Co byste Míše a jejímu synkovi popřála do nového roku vy? Když jste se stala poprvé maminkou, jaký to byl pocit? Prožívala jste první miminko podobně jako Míša?

Reklama