Chcete vědět, jak se Míša těší na miminko? Kam pojede na dovolenou? Co přeje čtenářkám Ženy-in? Přečtěte si náš rozhovor!

Pracujete teď na nějakém filmu, seriálu...?

Teď už právě nepracuji na ničem, protože čekám miminko, tak se pořád měním.

 

Už víte, jestli to bude chlapeček, nebo holčička?

Ještě nevím. Ani nemáme vybraná jména.

 

A co byste si přála?

Hlavně aby mimi bylo zdravé. Aby všecko bylo tak, jak mi slibují maminky, které už děti mají. Říkají, že zažiji něco krásného, že se to vůbec nedá popsat. Bezbřehou lásku a naprosté naplnění.

 

Tak jsem taková v očekávání, sice trošku ještě s obavami, ale těším se moc.

 

Myslíte, že se vám podaří dobře skloubit roli maminky s vaší kariérou?

Nikdy jsem nepochybovala o tom, že by to skloubit nešlo. Myslím si, že herečka může mít na dítě mnohem víc času než třeba máma, která jde do práce a má osm a půl hodinovou pracovní dobu. Když točíte film a máte třeba i hlavní roli, tak je to asi pětatřicet až šedesát natáčecích dnů – různě rozdělených pracovních dnů. Navíc se stále dá říct: „Ano, tohle beru. Ne, tohle neberu.“ Takže si myslím, že herecká práce se dá s dítětem velmi dobře skloubit.

 

Na druhou stranu, já teď vůbec nedovedu říct, co se mnou mateřství udělá. Počkala jsem si s miminkem do čtyřiceti a nevím, jak moc mě  pohltí. Jestli nebudu taková ta opičí máma, která se od dítěte ani nehne… Nevím, co mě čeká a jaká budu.

 

Jaká je vaše nejoblíbenější role, kterou jste kdy ztvárnila?

Jedna z úplně prvních, Frantina ve filmu Poklad hraběte Chamaré, protože to pro mě bylo doslova opojné natáčení. Všechno bylo úplně nové, vzrušující, dobrodružné, prostě nádherné!

 

Pak pohádka Princezna Husopaska, kde jsem hrála zlou Lisu. Tenkrát jsme se spřátelily s Danou Morávkovou, a jelikož jsme byly hosty v cizí zemi, tak jsme bydlely spolu na hotelu, tam se o nás krásně starali, připadaly jsme si, díky tomu prožitku, jako hvězdy. Ale byly jsme vlastně jenom mladý holky, který jsou ještě nadšený ze svalnatýho kluka a nablýskanýho auta. Měly jsme prostě pocit svobody a velkého světa, kam jsme se dostaly vlastní zásluhou.

 

Pak ještě bylo krásné natáčení filmu Andělská tvář.

 

Jaká je role, kterou byste si chtěla zahrát? Asi spíš na divadle než ve filmu...

Je fakt, že vůči divadlu jsem měla určitý dluh a tím, že jsem ho objevila před pěti lety, tak mě hrozně baví. Vlastně vždycky, když něco dlouho nedělám, je to pak objev, který mě pohltí. Stejně tak nevím, jestli mateřství bude také takový objev a budu chtít být matkou na plný úvazek na hodně dlouho. Ale k divadlu bych se chtěla vrátit.

A co bych si chtěla zahrát? Mám ráda osudové a dramatické role.

 

Michaela Kuklová

 

Narodila se 8. dubna 1968. Absolvovala DAMU – její první angažmá bylo v divadle v Ústí nad Labem, hostovala také v pražském Činoherním klubu. Více než divadlu se ale věnuje filmu. Nezapomenutelná a zároveň snad první ze slavných rolí je její Jasněnka v pohádce Zdeňka Trošky O princezně Jasněnce a létajícím ševci (1987), nevěnuje se ale jen filmovým pohádkám, zahrála si třeba i v odvážnějších snímcích, jakými byly Playgirls (1994), vážnější filmy jako Učitel tance (1994) a neopomenula ani televizní seriály Náhrdelník (1992), Světla pasáže (2007).

 

Provdaná byla 14 let za herce a producenta Jiřího Pomeje, s ním se ale v roce 2007 rozvedla. Dnes čeká se svým o deset let starším přítelem, podnikatelem Romanem Holomkem, svoje první miminko.

 

Na večeři si dala pizzu Capricciosa, třetinku multivitaminového džusu a třetinku džusu rybízového..:)

S jakým režisérem se vám nejlépe spolupracovalo? Který vás nejvíce naučil?

Měla jsem vždycky kliku na vlídné klidné režiséry, kteří vědí, co chtějí. Třeba Zdeněk Troška mi v dával hodně volnou ruku, byl spokojený s tím, co jsem mu nabízela, nepéroval mě, že by chtěl něco víc. V tomhle smyslu nemám pocit výraznějšího růstu, ale na druhou stranu mi dal hodně příležitostí a příležitost je vždycky škola.

 

Jinak vyloženě náročného režiséra jsem ještě nezažila, myslím před kamerou. V divadle ano. V tomto směru mi vyhovoval Petr Novotný.

 

Vy jste takový sluníčkový člověk, je něco, co vás spolehlivě vytočí?

No jo, i když jsem hodně velký kliďas, například nenadávám za volantem, ani když mi někdo vytvoří nebezpečnou situaci… Ale bezpečně mě vytáčí lež nebo demagogická debata, kdy odpověď nikdy není přímá. Mně to přijde jako reakce v politice – prostě něco říct, ale aby se vlastně nic konkrétního neřeklo, a když nerozumíš tomu, co chce básník říci, jsi hlupák… Demagog ale udělá z černé bílou a nemáte šanci mu oponovat. A taky ztrácím trošku nervy, když někam spěchám, jako třeba na tenhle rozhovor za vámi a kolona stojí už od Barrandovského mostu...

 

 

Když si chcete od všeho odpočinout, jak relaxujete?

Nejlíp se mi odpočívá, když jsem úplně sama a mohu ležet, třeba s knížkou. Většinou moc nekoukám na televizi – mám ji puštěnou, vnímám ji, ale potřebuji si u toho dělat něco jiného, ale když si čtu, tak televizi musím mít vypnutou, to mě ruší.

 

Nebo třeba relaxuji tím, že odepisuji u počítače na dopisy. Ležím u toho, notebook na klíně, to mě také uklidňuje. Ale lítání po internetu a shánění informací, na to mě moc neužije. Jsou lidi, kteří to vydrží hodiny, ale je to spíš pro chlapy.

 

Jaká je vaše oblíbená knížka?

Román, detektivka, dobrodružná knížka, nějaký psycho-thriller, zákeřné viry…

 

Kdybyste nebyla herečka, kým byste byla?

Možná bych dělala něco se zvířaty, ale je to těžká otázka. Možná bych byla spisovatelkou nebo třeba malířkou? Nebo architektkou? Ne, architektkou ne, tam jsem moc konzervativní a při zemi.

 

Žádnou chobotnici byste nenavrhla?

Ne, tu bych nenavrhla. Ta se mně nelíbí, i když si ji dokážu představit v nějakém modernějším prostředí – kdyby člověk třeba přešel do čtvrti nějakých moderních budov...

 

A Tančící dům?

Už jsem si na něj zvykla, navíc tam víc zapadá, není tak kontroverzní jako ta zelená chobotnice – určitě by byla hezká do jiného prostředí.

 

Herečkou jste chtěla být už odmalička?

Úplně odmalička ne, ale ono se to stalo tak, že jsem měla umělecké sklony, zpívala jsem, stále mě posílali do nějakých soutěží, chodila jsem recitovat, moje obrázky také posílali do soutěží, psala jsem… Na základce jsem vydávala svůj vlastní časopis a holky se těšily na každé číslo J. Takže jsem se pohybovala v uměleckých směrech. V šesté třídě přišli z Barrandova na naši školu vybrat si kompars a já jsem najednou pocítila, že tohle chci zažít, že u toho chci být.

 

Také moje máma měla moc ráda herce, fandila jim. Milovala film, brávala mě často do divadla...

Najednou jsem zjistila jaké to na natáčení je, a to mně úplně učarovalo. Od toho prvního natáčení, i když to byl jen kompars, bylo moje přesvědčení stoprocentní.

 

Jaké byly přijímačky na DAMU?

Na DAMU už byly dobré, ale já jsem dělala neúspěšně přijímačky na konzervatoř, a to nejednou. Ale byla jsem tvrdohlavá, byla jsem tam asi třikrát a stejně mě to neodradilo. Řekla jsem si, tak fajn, ještě mám možnost jít na DAMU, kde mi to vyšlo už napoprvé.

 

Byl  také rok 1989, kdy jsem byla přijatá, takže to také možná hrálo roli. Já nevím, jestli v tom nebyla politika, ale chodily na mě na konzervatoř udavačské dopisy...

 

Vy jste byla podvratný živel?

V tom věku samozřejmě ne, ale měla jsem půl rodiny na západě, takže tyto odkazy tam chodily. Třeba můj bratr odmala vynikal v elektrotechnice, byl to jeho koníček a už na střední převyšoval profesory vysoké školy. Prostě všemu rozuměl a stejně neměl šanci, aby ho přijali na vysokou elektrotechnickou v Praze. Poslali ho na strojárnu do Liberce, protože byl opravdu dobrý student, takže nějakou vysokou mu vystudovat nakonec dovolili, ale to, co chtěl, neměl šanci. A jenom pro to politické pozadí. Takže mohu předpokládat, že u mě to mohlo být také tak.

 

 

Všechno zlé je pro něco dobré, nakonec jsem byla ráda, že nestuduji konzervatoř, protože to je už takové to vysokoškolské studium a já bych na to v tom věku ještě neměla. Potřebovala jsem pravidelný režim, ne hodiny volna mezi předměty, které studenty nutí chodit do kaváren... Ne, není to dobré, když mají děcka v tomhle věku tak volnou ruku. Naopak na DAMU jsem si v jedenadvaceti setsakra uvědomovala, že chci studovat, že se na to těším – už to člověk prožívá jinak, a je to lepší.

 

Je nějaké místo, vysněné místo, které byste chtěla navštívit?

V podstatě všude tam, kde je panenská nedotčená příroda, bujná vegetace, kde nejsou asfaltky, ale jen udusané jílové cesty, musí se tam jezdit v džípech – to jsou pro mě všechno neuvěřitelné zážitky.

 

Plánujete letos nějakou dovolenou?

Letos dovolenou neplánuji, jenom každoročně někam vyrážím, to už je tradice přes deset let, se svojí kamarádkou Vlastičkou. Máme prostě týden jenom náš, takovou dámskou jízdu. Ale my jsme hodné, je to čas, který věnujeme jen sobě, takže si povídáme, povídáme, povídáme a nemáme zájem vůbec někam jít mezi lidi. Naopak separé, být někde v přírodě, nemalovat se, povídat, číst si...

 

Někdy jedeme k moři, ale já teď už nechci nikam letět, kvůli miminku – tentokrát budeme spolu na chajdě. Jinak se na žádnou dovolenou nechystám.

 

Máte doma nějaké zvíře?

Se zvířaty jsem vyrůstala. A teď mám přítele – budoucího tatínka miminka – on také miluje zvířata, takže jsem díky němu přišla k pejskovi, sedmi kočkám, pěti koním, k ovcím, kozám, králíkům, slepicím, husám, daňkům, pávům...

 

A vaše nejoblíbenější z nich?

Kůň, pes a kočka. 

 

Co popřála Míša našim čtenářkám? 

Je vám Míša sympatická? Z jaké role si ji pamatujete nejlépe? Co byste Míše popřála vy?

Reklama