Přečtěte si rozhovor s dětskou filmovou hvězdou Míšou Kudláčkovou, která je redaktorkou Ženy-in. Jak se jí líbí novinářská práce? Co je schopná udělat pro svého přítele?

Jako dítě jsi hrávala hodně ve filmu. Co se stalo, proč jsi už dál nepokračovala?
Protože mě nepřijali na konzervatoř. Dělala jsem zkoušky jednou, udělala jsem talentovky, ale napsali mi, že mě neberou, a nijak to nezdůvodnili. Myslela jsem, že je to nějaký omyl, že jsem se tam třeba nevešla. Prostě že je to spíš nějaký technický problém. A tak jsem dělala zkoušky znovu - to už mě nenechali projít ani talentovkami. Čili jsem napodruhé, z pohledu lidí, kteří tomu rozumí, talent neměla. Už nebylo co řešit, tak jsem se urazila.

Dobře, urazila ses na konzervatoř, proč jsi nevyzkoušela nějakou jinou možnost? Proč sis nešla za tím herectvím dál?
Protože já nejsem žádný odvážný člověk. Já jsem docela srab. Nejsem někdo, kdo má ostré lokty, abych se uměla protloukat životem a jít si za svým cílem. Vlastně to některým lidem docela závidím, protože já mám spíš tendenci stáhnout se někde do koutku, do rohu a tam přemýšlet, co budu dělat dál. Ale dělat třeba eléva do divadla, nebo něco takového, co mi radila spousta lidí, na to jsem prostě neměla odvahu. Nakonec jsem si zahrála v jedné divadelní hře v divadle Pod Palmovkou (tehdy S. K. Neumanna) a bylo to úžasné. Ale nabízet se dál jsem nechtěla.

A co DAMU?
Než bych vystudovala DAMU, tak bych se z toho zbláznila. Nehledě na to, když tě včera nevzali na hereckou konzervatoř, tak nepůjdeš druhý den dělat zkoušky na DAMU. Někdo třeba ano, ale z mého pohledu to bylo totéž - prostě mě tam nechtěj.

Teď děláš novinářku, takže to vidíš jakoby z té druhé strany. Jaký je to pocit? Jaký jsi měla k novinářům vztah předtím a jaký máš teď?
Já k nim měla vždycky hezký vztah. Nikdy jsem se nesetkala s novinářem, který by byl takový ten paparazzi. Když jsem dělala spoustu rozhovorů, tak jsem nikdy neměla smůlu na někoho, kdo by se ke mně zachoval nějak ošklivě, nebo že by to nebylo košer. Já jsem naopak všechny články vždycky autorizovala, vždycky mi volali, četli mi to... Měla jsem k nim kladný vztah a teď mám ještě kladnější, protože jsou to moji kolegové. ;-)

Naplňuje tě novinařina, anebo které zaměstnání, co jsi dělala, tě zatím nejvíc naplňovalo?
Asi tohle. Hrozně oceňuji, že píšu, o čem chci psát. To znamená, že když těm lidem mám co říct, třeba z pohledu magie a karet, tak že mě v tom nikdo téměř nijak neomezí. Kdybych se musela někde plazit pod stolem, někoho tajně sledovat, fotit a potom tam psát titulky, ze kterých ta osoba omdlí, anebo se kvůli tomu soudí, na to bych neměla žaludek. Já na Ženě-in dělám strašně ráda a hrozně mě to baví.

Čím jsi chtěla být jako malá?
Když jsem byla malá, tak jsem chtěla být zvěrolékařkou, jako každé dítě. Potom, než jsem si uvědomila, že mám fobii z letadel, tak jsem chtěla být letuškou, protože se mi líbily jejich kostýmky

A kdybys nebyla novinářkou, kým bys byla? Co bys dělala?
Dělala bych nejspíš nějaké svobodné povolání, já ještě maluji a dělám ty karty... Takže si myslím, že bych skončila asi někde na Karlově mostě s paletou.

A také jsem teď dopsala knihu.

Knihu – jak se bude jmenovat, o čem je?


Jmenovat se to bude Jak se modlí čarodějky. Jsou tam sesbíraná kouzla mojí babičky, potom různá další, severská a keltská. Hodně se mi líbí magie druidů. V jednání jsem se třemi nakladateli, dám to ale nakladateli, který mi dovolí, abych si to mohla i sama ilustrovat.

Takhle Míša kreslí ;-)

Jak dlouho jsi to psala?
Já jsem v tomhle hrozná. Jeden měsíc jsem třeba hrozně intenzivně pracovala, tím se tak vystřílela, že jsem na to pak měsíc nesáhla. Takže asi dva roky.

Co tě dokáže naštvat, vytočit do obrátek?
Já bych teď měla říct, asi jako všichni, lidská blbost. Protože lidská blbost štve i lidi, kteří blbí jsou, což je hrozně zajímavý. Ne, mě neštve lidská blbost, protože blbec za svou blbost nemůže.

Štve mě bezohlednost, nedostatek soucitu, konzumní způsob života a lhostejnost. A také snobství - nemám ráda snoby a lidi, kteří se vydrápou po cizích zádech, aby sami nabyli hodnoty tak, že druhého poníží. To mi přijde jako pseudohodnota.

Koho a čeho si vážíš?
No, právě takového toho opaku. Třeba u svého přítele si vážím toho, že po mně nechce, abych byla někdo jiný. To je strašně důležité, protože lidi se někdy seznámí, dají dohromady a od té chvíle dvacet let pracují na tom, aby ze svého partnera udělali někoho jiného. Pak ho třeba opustí, protože do tohohle člověka se vlastně nezamilovali.

Mám ráda svobodu a dopřávám ji jiným lidem. Vážím si lidí, kteří jsou chytří, inteligentní a mají soucit s druhými.

Děláš horoskopy, vykládáš karty – co tě na tom láká? Setkala ses někdy s tajemnem a „hlubší“ magií – a zajímá tě vůbec?
Určitě. Já jsem si vlastně oficiálně dala nálepku věcem, které jsem si jako malá neuměla vysvětlit. Tenkrát jsem se plácala ve věcech, které jiné děti neměly, nebo se o tom nemluvilo - maminka mě vláčela po psychiatrech a po očních, protože jsem třeba viděla lidi barevně. Vlastně to, co dělám teď, je logické vyústění toho, co jsem dělala podvědomě vždycky. Akorát že dnes už si to dokážu vysvětlit.
 
Láká mě na tom to, že můžu pomoci jiným. Já si za to moc peněz neberu, ale když od tebe někdo odchází a řekne: „Pomohla jste mi!“, tak to je jako by ti dal... Já nevím, to se nedá vyčíslit.

Takže se o tobě dá říct, že jsi čarodějka?
To říká jeden duchovní, který tam u nás bydlí a který si vždycky odplivne, když jde kolem našeho baráku. Já si myslím, že čarodějnice je tak trochu každá ženská, a jestliže se člověk zajímá o bylinky a umí je použít, když dokáže pomoct někomu druhému, tak to není vůbec nic špatného. Jestli je tohle čarodějnictví, tak jsem.

Co tě nejvíc trápí – máš teď nějakou bolístku?
Hrozně mě teď konkrétně mrzí, že jsem po dvaceti letech přestala kouřit a možná díky tomu, že jsem to udělala moc náhle, jsem si způsobila alergickou reakci na potraviny, které mám ráda. A to na pečivo. Já nemůžu ani buchtu, ani knedlík, ani nic. Doufám, že to nějak přejde. Rozhodla jsem se, že s tím budu bojovat tak, že to budu dílem respektovat a dílem že se pokusím žít jako normální člověk. Jsem pevně přesvědčená o tom, a přísahám tady z toho místa, že do půl roku mám po alergii.

Máš doma nějaké zvíře?
Já mám spoustu zvířat. Mám totiž čtyři dcery, které milují zvířata stejně jako já, takže my máme doma různé hlodavce, plazy, psa, kočky... U nás ty zvířata tak trochu volně cirkulují. Ale stálého máme psa a Johanka má ještě dva křečky, pokud už se nestihli někde rozmnožit. Pejsek se jmenuje Finč. Pořídila si ho dcera jako trpasličího pinče, ale už je větší než štěně labradora, takže si myslím, že to asi trpasličí pinč nebude. Ale stál tisíc korun, tak doufám, že z něj vyroste aspoň pes. ;-)

I když já osobně mám raději kočky než psy.

A plazy?
No, prošli jsme si ještěrkami, guttatami, slepýši a všelijakou podobnou havětí. Já osobně mám ráda hady, mám pro ně slabost.

A když jsi viděla poprvé hada, nebála ses na něj sáhnout?
Ne, na hada se sáhnout nebojím, nebojím se sáhnout ani na pavouka, i když je pravda, že pavouci mě zrovna nepřitahují. Sklípkana bych doma mít nechtěla, ne proto, že bych z něj měla strach, ale protože mi to zvíře nic neříká. Naopak, miluji hady, leguány, strašně se mi líbí chameleón a tak...

Říkala jsi, že máš přítele a čtyři dcery... Plánujete ještě nějaké další děti?
To není všechno. Radek má ještě dvě dcery, takže když někam vyrážíme, vypadáme trochu jako taková harmonická školka. Stejně bych ale chtěla ještě jedno, chlapečka - takového toho korunního prince rodiny. ;-) Radkovi už jsem to nadnesla. Řekl, že pokud se to stane omylem, aniž bychom se domluvili, tak se to stát prostě mělo. Jeho vztah k dětem je milý - nenásilný, ale jinak je k tomu nevyhraněný, ještě neřekl ani ne, ani ano. A já to nechci hrotit.

Budete se brát?
Výrazně neprahnu po tom, abych byla s někým sezdána před oltářem, tam se řeší jenom majetek. Myslím, že když se mají lidi rádi, jsou si věrní a před Bohem se milují, tak na to nepotřebují podpis nějakého úředníka. A kněze...? Nevím, jestli by mě byl ochotný provdat s tím, co dělám. Ten co chodí kolem našeho domu určitě ne.

Co bys pro svého přítele byla ochotná udělat a co už ne?
Vidíš, to je dobrá otázka, to já právě teď už vůbec nevím. Protože kdyby mi někdo před půl rokem řekl, že se budu potápět a jezdit podmořskými tunely, tak bych mu řekla, že se asi zbláznil. Jenže Radek je potápěč a horolezec k tomu, takže jediné, co jsem ještě neudělala, je, že jsem nikam nevylezla, ale už jsem se potápěla v moři, byla jsem v podmořském tunelu... Myslím si, že toho dokážu asi udělat hodně, ale je to předně jeho zásluha. On umí s člověkem tak jednat, že jsem nikdy neměla pocit, že mě do něčeho tlačí.

Takže Radek je u vás ten, kdo vymýšlí šílené nápady, nebo je vymýšlíte oba?
My jsme oba lvi, akorát on má ascendent ve skopci a navíc je chlap. Takže on je takový víc hr než já. Je schopný přijet s karavanem, kompletní výbavou a říct: „Chtěla jsi vidět Stonehange, už máme zaplacený tunel.“ Zase na druhou stranu jsem za ním já dokázala jet sto kilometrů do Varnsdorfu, v noci a s mokrou hlavou, jenom v noční košili, abych ho překvapila. Teď se chci za ním do Varnsdorfu přistěhovat. Takže asi ty nápady máme oba, ale Radek je akčnější v jejich realizaci.

Seznámili jste se nějak romanticky?
Žádná obrovská romantika to nebyla, ale o to větší romantiku teď prožíváme spolu. ;-) Jsme taková fatální láska - já jsem v životě nikdy nic takového nepoznala a jsem strašně ráda, že jsme se našli. U mých předchozích vztahů to takové nebylo, i když si myslím, že jsem je udržela poměrně dlouho. S Radkem jde všechno strašně snadno, všechno je tak přirozené, že se známe půl roku a opouštím kvůli němu milovanou Prahu - to kdyby mi někdo řekl předtím, tak bych mu to asi nevěřila

Co je tvůj životní sen? Je něco, co bys chtěla, čeho jsi ještě nedosáhla?
Já mám pocit, že mám všechno, co jsem si přála. Mám zdravé holky, hodného člověka vedle sebe, vyjma té pitomé alergie jsem i zdravá... Co bych chtěla? Aby to tak zůstalo.

Přání Míši Kudláčkové čtenářkám Ženy-in:

Pamatujete si na Míšu v nějakém filmu nebo seriálu? Přijde vám škoda, že se rozhodla dál v herectví nepokračovat? Pomohl vám někdy Míšin horoskop?

Reklama