Mirror mantra je nástroj, který bude vaší osobní motivací. K tomu, abyste žily šťastný a spokojený život, abyste žily zdravě a aby byla vaše pleť i tělo v tom nejlepším možném stavu. Protože, jak už všechny víme, vše souvisí se vším.

Píšeme si to-do-listy, plánujeme a žijeme v pořádném kolečku, které nás ovlivňuje fyzicky i psychicky. Chodíme z práce domů, občas zbyde čas na sport, a tak pořád dokola. Ale občas je potřeba zastavit a zamyslet se nad tím, jak ten svůj život vedeme. Líbí se nám, že jsme takhle zapřažené? Jsme spokojené s tím, že se stravujeme “ve smyku” a často u obrazovky počítače? A chceme, aby naše pleť byla spíše kvalitní a měla jiskru, anebo nám je to jedno?

A proto je třeba podívat se čas od času pořádně do zrcadla a pořádně samy na sebe.

Zrcadlo, zrcadlo…

Proč mít jako nástroj sebepoznání a možná také sebekritiky zrcadlo? Protože se do něj většina z nás alespoň jednou denně (někdo i víckrát) podívá.
A cvičení zvané Mirror mantra poskytuje skvělý způsob, jak se “podívat” na sebe. Jedná se o malé cvičení, které vám pomůže vidět sebe v pozitivním světle. Tento proces je jednoduchý a může být prvním krokem k pozitivnímu poznání sebe samé, což nás bude ovlivňovat nejen fyzicky, ale také psychicky.

Jak na to:
Vezměte malý list papíru nebo poznámkové “post-it” papírky. Udělejte si čas, abyste přišly se seznamem krátkých, smysluplných manter, citátů nebo potvrzení, která vás denně podporují. Pak si je nalepte na zrcadlo, u kterého si každý den líčíte a upravujete. Anebo jen čistíte zuby.

Kromě toho si na papírky napište slova, která jsou silná a pozitivní, a kterým vy sama věříte nebo se k nim chcete dobrat. Tak třeba:

  • Jsem krásná.
  • Jsem přesvědčena o tom, co dělám a věřím si.
  • Jsem schopná a efektivní ve své práci.
  • Jsem jedinečná osobnost a v tom je má síla.
  • Mám se ráda.
  • Mám v srdci radost.
  • Prosperuji všude, kam se obrátím.
  • Každá buňka v mém těle vibruje energií a zdravím. 

Mantra je vzorec nebo slovo s duchovním významem. Když se opakují, mohou se stát pomocnými v tom smyslu, že nám mohou pomoci uvolnit se. Jen její opakování nám pomáhá zaměřit naši pozornost na jediný bod, a nakonec dosáhnout pozitivní mysli a lepšímu přístupu k nám samotným. Pravidelné cvičení může snížit naši podrážděnost, a tím i pocit, že jsme ve stresu, ale ještě důležitější je, že pokračování této praxe bude vést k rychlejšímu a efektivnějšímu dosahování našich cílů nebo přání.

Když opakujete slova - věty, které jsou pro vás důležité, mějte oči zavřené a vizualizujte obrazy, které vaši mantru představují. Například, pokud vaše mantra je „Jsem krásná“, představte si moment, při němž si tak připadáte. Vizualizujte si, co máte na sobě, místo i lidi okolo vás.

Jednoduše se zaměřte na obrázek, který ztělesňuje slova ve vaší mantře.

A že tomu, co si napíšete, stejně věřit nebudete? To je samozřejmě jasné, ale pokud si to budete opakovat každý den, a tak často, jak jen můžete, brzy se propadnou hluboko do podvědomí a zakoření se.

Čím více mirror mantu používáte, tím dříve uvidíte dramatické změny v sobě.

Také si přečtěte:

Reklama