Nový osmidílný dokumentární cyklus Klenoty naší krajiny se bude věnovat výjimečným lokalitám v chráněných krajinných oblastech. Diváci se jej budou moci sledovat od 8. ledna, vždy ve čtvrtek večer na ČT2. Průvodcem po místech, která mají přesně daná pravidla pro ochranu přírody a zároveň počítají s působením člověka v krajině, je Miroslav Vladyka.

Miroslav Vladyka, kterého si diváci spojují s cestovatelskou publicistikou, provází v tomto pořadu televizní diváky po pestré a zajímavé mapě chráněných krajinných oblastí, hovoří s lidmi, kteří jednotlivé lokality svým způsobem života spoluvytvářejí, a upozorňuje na zajímavá místa.

„Během našeho natáčení jsem se setkal s řadou inspirativních lidí, kteří často žijí stranou hlasitého a efektního dění, zato jsou bohatí svou zkušeností a neuvěřitelně silnou vazbou ke svému životnímu prostoru. Spolu s nimi se snažím připomenout některé atraktivní turistické cíle, ale i místa, o nichž mnoho lidí neví,“ říká o Klenotech naší krajiny Miroslav Vladyka.

y\sdf

 

Chráněných krajinných oblastí je na českém území celkem pětadvacet a velmi často se jedná o velké územní celky. Zahrnují všechny podoby české krajiny, od nížin, přes lužní lesy až po skalní města či vysoká pohoří. Televizní putování začne na Křivoklátsku, pak zamíří do Českého ráje, další atraktivní místa se nachází na Pálavě a lednová zastavení ukončí v Jizerských horách. Únorové díly tohoto zážitkového cestopisu budou zahrnovat Moravský kras, Beskydy, Třeboňsko a Žďárské vrchy. 

asfasf

Reklama