pc.jpgFoto: Shutterstock

„Hledáme rodiny, kterým se kvůli situaci způsobené koronavirem nedostává prostředků, a jejich děti nemohou studovat na dálku. Těmto chceme pomoci. Zároveň hledáme dobrovolníky, kteří nám s projektem chtějí pomoci. Mironet rodinám zajistí zapůjčení až 1000 počítačů Mironet a pokusí se získat další, které třeba někdo jiný už nevyužívá. Mironet bude spolu s nadačním fondem IT People koordinovat práci dobrovolníků, kteří se mohou do akce zapojit darem, svojí prací nebo alespoň sdílením. Všichni se mohou u nás zaregistrovat na stránce www.mironet.cz/koronavirus, kde jsou i další informace k celé akci,“ vysvětluje majitel společnosti Robert Novotný.

Pomoc je určená primárně rodinám, které mají dítě školního věku, nemají pro něj zajištěnu techniku pro školní vzdělávání na dálku a kvůli výpadku příjmů si tuto techniku nemohou dovolit nakoupit. Jedná se o rychlou zápůjčku techniky, kdy ji společnost Mironet po odeznění krize na konci června odebere zpět a pokud se jedná o techniku od dobrovolníků, bude poté věnována rodinám, které si nemohou dané vybavení pro své děti dovolit dlouhodobě. 

Technika ze strany Mironetu bude zapůjčena za symbolických 320 Kč/měsíčně. Poplatek slouží také k tomu, aby služba nebyla nadužívána a dostala se k těm, kteří ji nyní opravdu potřebují. Darovaná bazarová technika ze strany dobrovolníků bude poskytnuta buď za poplatek, nebo v některých případech zcela zdarma (podle vyhodnocení konkrétního případu a možností).

Pro využití techniky ke vzdálenému vzdělávání je třeba internetového připojení, které bude Mironet, Nadační fond IT People a dobrovolníci zajišťovat rodinám dle místní situace a možností. Budou jednat se sousedy, s místními poskytovateli, se samosprávami a s operátory.

Lidé, kteří se chtějí zapojit jako dobrovolníci, chtějí nabídnout své nepotřebné přístroje nebo lidé, kteří chtějí požádat o zapůjčení přístroje, najdou formuláře na adrese www.mironet.cz/koronavirus. O zapůjčení techniky lze také žádat na telefonním čísle 234 700 800.

Reklama