Manželka zpěváka Daniela Landy se přiznala, že chtěla spáchat sebevraždu. „Stála jsem už v okně s úmyslem skočit, ale nakonec jsem nesebrala odvahu,“ říká Mirjam Landa v rozhovoru pro deník Blesk. Už jste také o něčem takovém někdy uvažovala?

Stalo se to před deseti lety, když vážně onemocněla rakovinou slinivky. „Pořád jsem padala do kómatu. Trvalo to skoro rok a doktoři nemohli přijít na to, co mi je. Přibrala jsem třicet kilo, vážila jsem skoro 80, byla jsem tlustá jako prase. Cukaly mi oči, blábolila jsem nesmysly. Byla jsem na dně a opravdu jsem stála ve třetím patře v okně a chtěla jsem skočit... Ale byla jsem naštěstí velký srab, v ten moment přece jen člověk zjistí, že život nejde jen tak opustit,“ říká podle Blesku žena, která se po úspěšné léčbě rozhodla, že nebude stát ve stínu svého úspěšného muže, ale postaví se na vlastní nohy. Stala se z ní scénáristka a režisérka.


Já sama jsem něco podobného zažila, když jsem byla na mateřské s dcerou. S mužem (nyní už bývalým) nám to katastrofálně neklapalo, on začal podnikat, stále jsme se hádali a já jsem byla s malým miminem v pasti. Tak jsem to tenkrát vnímala, trvalo to několik let a o tom, jak by bylo příjemné ze všech problémů, smutků a stresů uniknout třeba tím, že by mě přejelo auto, jsem uvažovala skoro denně. V okně jsem sice nestála, ale ty myšlenky byly tenkrát hrozně osvobozující.

Už jste někdy byla ve stavu, kdy se vám taky něco podobného honilo hlavou?

 

 

Reklama