Čtenářka Monkee mi poslala krásné vyprávění o jednom nevšedním ránu. Kéž by podobná rána byla naopak všední, co říkáte?


Vážení a milí milovníci koktejlů.

Dané téma mi vybavilo jednu dávnou, leč nezapomenutelnou dovolenou, která se pojí právě s míchanými nápoji.

Trávili jsme dovolenou v Beskydech a spřátelili se s personálem chaty, kde jsme se ubytovali. Jednoho večera se společenská konverzace s číšníkem stočila na oblíbené pití. Já miluju všechno, co má v sobě aspoň nádech máty: čaj, bonbony, zmrzlinu, čokoládu a taky, samozřejmě, „zelenou". Číšník okamžitě zareagoval nabídkou, že mi připraví výborný koktejl s peprmintkou. Jelikož hodina už byla pokročilá a my v sobě měli dávku jiného alkoholu, s díkem jsem odmítla. Číšník byl neodbytný, recept byl zřejmě jeho pýchou a tak na můj argument, že odcházíme spát a už pít nebudu, prohlásil, že mi nápoj přinese ráno před snídaní do postele jako pozornost podniku. Manželovi, aby mu nebylo líto, slíbil přinést oblíbeného bavoráka. Nevěřili jsme, hladinu alkoholu v krvi už taky neměl zrovna nízkou.

Ráno jsme se v posteli právě dohadovali, kdo půjde první do koupelny, když se ozvalo zaklepání. Dveře šel otevřít nejlépe vyspaný člen rodiny - synek. Když otevřel, objevil se číšník s podnosem, na kterém trůnily dvě krásně orosené sklenice, jedna s bavorákem a druhá s Mirinda koktejlem. Byl krásný, s cukrovou krustou a brčkem a chutnal perfektně. To, že byl donesen až do postele, byl bonus, povznášející zážitek do kategorie božských. Od té doby si ho občas (za odměnu) namíchám. A recept?

Do koktejlové sklenice s cukrovou krustou na okraji se nalije jedna malá peprmintka, jedna malá vodky, přidá se pár kostek ledu a dolije se vychlazenou Mirindou.

Dobrou chuť!
Monkee

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.


Koktejly

V dnešním kvízu mícháme jeden konkrétná koktejl. Jaký?

  • Čtvrtá ingredience: 1 šálek drceného ledu

Téma dne: Míchání koktejlů

Posílejte mi dnes (7. dubna 2010) své příspěvky na téma „míchání koktejlů“. Co konkrétně mi máte posílat?

  • Vaše originální koktejlové recepty!
  • Vaše oblíbené koktejlové recepty!
  • Veselé či lechtivé příběhy, ve kterých hrál hlavní roli koktejl - netvrďte mi, že se vám žádný takový nestal.

Napíšete-li příspěvek do denního tématu, budete ve hře i o Cinzano Extra Dry a stylové žabky Malibu!

Reklama