Naše čtenářka Miriam (Pajda), která díky KetoDiet shodila deset kilo, nám shrnula své poznatky. Dozvíte se mimo jiné: Jak jí hubnutí šlo, co jí dělalo největší potíže, v čem si naopak libovala, jak si poradila se cvičením, a co se podle ní nepovedlo.

M

Posílám už asi předposlední report z hubnutí. Jsem pořád na deseti kilech, váha se sice houpe, ale nestoupá, což je pro mě dobré znamení. Jsem totiž už zcela bez jakýchkoliv přípravků, jím, co najdu, a zatím je to OK. Cvičit jsem zase přestala - ne že bych chtěla, ale promokla jsem a podařilo se mi natáhnout si svaly, takže užívám třikrát denně léky na bolesti a polehávám. A tyhle léky se nesmí brát na lačný žaludek, takže se musím pravidelně krmit, nikoliv koktejly a kašičkami.

Momentálně bych  - aspoň pro sebe - udělala nějaké shrnutí. 

Jak mi to šlo?

Můžu napsat, že docela dobře - líp, než jsem čekala. Problémy samozřejmě byly, než se vychytalo, že musím změnit léky, že těžko dám do kupy běžné časy jídla, ale šlo to. 

Pokud jde o čas jídla, tak tam pány a dámy z KetoDiet zklamu. Vstávám 4.30, nakrmím sebe, drůbež a jdu na vlak. Podle teorie bych tedy první svačinu měla sníst v 7.30, jenže první větší pauzu, kdy můžu vůbec stihnout jakékoliv jídlo, mám až v 9.30 a s ohledem na to, že nejpozději 11.20 musím obědvat, tak to opravdu nejde. Nejsem ani zazobaný podnikatel, ani poslanec a nemůžu si dělat pauzy podle sebe. Ty dny, kdy bych jedla dvě jídla těsně za sebou, prostě jedno z nich vynechám. Obvykle tedy jím 4 zhruba stejně velká jídla. Není to vůbec žádný problém, prostě jsem si nevypěstovala zlozvyk, že každou chvíli musím něco přežvykovat. A ne, netloustnu. Jenom dodržuji to, co je základem zdravé stravy - každé jídlo obsahuje i bílkovinu, i kdyby to byla jenom lžíce kvalitního jogurtu. Jak vidno, tak tahle dieta je vhodná i pro lidi s nepříliš pevným rozvrhem nebo s nepravidelnou dobou jídla. Dá se přizpůsobit.

S čím byly potíže? Jako opravdu? Se sníženým přísunem některých živin!

Začalo to nedostatkem minerálů - sice jsou v dietě přidávány, ale kvůli vysokému obsahu vápníku jsem nevstřebávala hořčík v dostatečném množství, takže jsem po rozborech krve nafasovala multivitamíny podle potřeby. Ne nějaký ten mix z drogerie, ale magnézium s B6 a nějaký extra preparát, upravující draslík a zinek, který je jen na předpis. Obvykle se doporučuje brát multivitaminový přípravek jaksi automaticky, ale pokud nejsou vyloženě potíže, tak asi není důvod. Dalším problémem bylo málo sacharidů -  v polovině druhé fáze mi doktorka nařídila sacharidy zvýšit, protože jsem začala dělat chyby v práci. Běžnou zátěž bych asi přežila, ale protože jsem převzala část práce za kolegu, tak bylo nutné jídelníček upravit. Naštěstí má moje lékařka smysl pro spolupráci.

Na další straně si přečtete, co jí a na čem doslova „ulítává“.


Co jím? Tak tady to asi bude složitější. Jím totiž všechno

Základem každého jídla je bílkovina - pro hlavní jídla je množství na webu KetoDiet, pro svačinky spíš méně, ke snídani nejčastěji mléko, jogurt nebo kvalitní šunku. K tomu pak zelenina, a pokud dám přílohu, tak jen zcela málo. Třeba té půl brambory... zařadila jsem celozrnný kuskus, bulgur a jáhly v malém množství. Pečivo jenom ke snídani a spíš krájený opečený chleba než rohlíky. Chléb kupuji krájený, pak mám jistotu, že krajíce jsou přibližně stejně velké a že půl krajíce váží pokaždé víceméně stejně. Půlku chleba máme s manželem oba na týden. Ovoce jíme taky, neumím si představit, že bych čerstvé jahody naházela drůbeži, ale dám si jich pár a k nim jenom smetanu, žádný cukr. Drůbež má ovšem jiný názor, podle ní jsou jahody prudce škodlivé a slepice i kačeny by se rády obětovaly.

Na čem ulítávám?

Kupodivu na sýrech. Mám velký problém s krabicovým mlékem, ale můžu nejrůznější sýry, a tak to, co můj muž projí v květáku, projím já v nejrůznějších druzích shnilého mléka. Teď mám v ledničce tři různé druhy (taveňáky, převlečené tvarohy a další strašnosti neuvažuji) a myslím, že brzy přikoupím další.

A jak je to u ní s pohybem a co se lehce vymklo z rukou?


Jak jsem na tom s pohybem?

Kamarád krokoměr ukázal, že denně jenom v práci - pomalou chůzí - ujdu cca 20 kilometrů. K tomu pak běžně cestu do práce, z práce, nákupy, doma pak úklid, drůbež (odnošení 5 kýblů zrní, vody atd. a úklid ubikací - cca 2 hodiny denně) a to je asi vše. Násobeno pěti je to nějakých 130 kilometrů chůze plus jakási mini posilovna u drůbeže. A o víkendu úklid, gruntování králíkáren, zahrádka...někdo mi na začátku psal, že si ho mám vzít za vzor, že dá 60 kilometrů na kole za tři hodiny. No, můžu dotyčnou ujistit, že to dám taky - a bez jakéhokoliv předchozího tréninku. Bohužel ale tělo si na zátěž celkem rychle zvyká. Jinak fitko je príma, ještě minulý týden jsem cvičila dvakrát po hodině, ale teď jsem ráda, že zařídím tu drůbež. Za týden začnu znovu s cvičením. Podle trenérky začnu pěkně bazénem a pak se uvidí.

A co se nepovedlo? Pořád zůstalo to, že každý měsíc mám pár dní, kdy sním nejenom obsah ledničky, ale i tu ledničku. Pokud bych byla sama, asi by to šlo - co není doma, to nemůžu sníst - ale ostatní chtějí taky jíst.

A teď ta poslední otázka... jestli budu KetoDiet doporučovat?

Za sebe ano, nevidím důvod, proč ne. Mně osobně to pomohlo docela dost. Manželovi taky. Zatím nemáme žádné velké potíže a ani nepřibíráme. Manžel jí všechno už 20 dní, zatím nepřibral nic, a to jedl i nejrůznější sladkosti, zejména pečivo, obalené v medu, protože v Maroku se neudržel. Vlastně uvažujeme, že si na podzim, až bude plná zahrada cuket, rajčat a paprik, dáme ještě jedno kolo - ovšem teď už za vlastní peníze. Manžel chce shodit ještě nejméně 10 kilo a já bych taky ještě tak 5 kilo dala...

Pajda

Související články:

Vybrané čtenářky získaly odborné poradenství a produkty pro jídelníček v podobě produktů na 3 měsíce, které díky dodržování předem daných zásad napomohou k efektivnímu zhubnutí. Hodnota balíčku je 15 tisíc Kč.

Více o produktech a značce Ketodiet najdete na www.ketodiet.cz. Velmi pozitivní zkušenost s touto dietou má i naše kolegyně Elly Kolaříková, kterou znáte z rubriky Vaření. Zhubla během 2,5 měsíce 12 kg a drží si kila i po roce dole.

Ketodiet

 

Reklama