m1.jpg
Fotokredit: PR Soup

Drobná dáma s ikonickou ofinkou neměla své umělecké začátky vůbec lehké. Pochází z chudé rodiny kameníků a jejím prvním honorářem, který si však vysloužila již ve věku 4 let, bylo cukrové lízátko. Mireille Mathieu je levák, a to ji dělalo potíže i ve škole, kde byla za psaní levou trestána, a dokonce musela jednu třídu opakovat. To však nezlomilo její talent a když poprvé viděla v televizi Edith Piaf, rozhodla se, že bude zpěvačkou. Právě s písní k Edith Piaf L’Hymne à l’amour se v roce mladičká Mireille účastnila pěvecké soutěže On Chante dans mon Quartier. Milostná píseň prý však byla pro tak mladé děvče nevhodná a porota její talent nepoznala. Tvrdohlavá Mireille si i další rok opět vybrala píseň od Edith Piaf La Vie en rose a tentokrát již soutěž vyhrála a o budoucí kariéře zpěvačky bylo rozhodnuto A písně Edit Piaf, které na svých koncertech Mireille Mathieu zpívá, jsou stále těmi nejoblíbenějšími.

m3.jpg
Fotokredit: PR Soup

Mireille Mathieu se svými šansony projela celý svět, ale při žádném evropském turné nevynechá Prahu. Má tu skvělé publikum, které ji miluje. Byla totiž jednou z mála zahraničních hvězd, které v Československu mohly vystupovat ještě v dobách tuhého socialismu. Když v roce 1967 poprvé vystupovala v Lucerně, byla to doslova senzace a závan svobody. Po revoluci se Mireille začala do Prahy pravidelně vracet. Možná ji Praha připomíná rodný Avignon, určitě si váží svého oddaného publika, díky kterému bývají její koncerty tradičně vyprodány.

m4.jpg
Fotokredit: PR Soup

„Vždy, když jedu na turné, ptám se, jestli bude zastávka i v mé milé Praze. Tentokrát mi produkce nově přidala i Brno. Jsem na něj zvědavá,“ komentuje plánované turné Mireille Mathieu.

V Praze si navíc vybudovala skvělé produkční a hudební zázemí, díky kterému právě v Praze natočila krásné videoklipy k písním Le premier regard d’amour a Ave Maria. Videoklipy se natáčely v prostorách Pražského hradu, především ve Španělském sále a v katedrále sv. Víta. Madam Mathieu se však v rámci natáčení prošla i starou Prahou a nechyběla zastávka na Karlově mostě. Tradičně se také zastavuje v některém z pražských kostelů, kam pokládá květiny.

m5.jpg
Fotokredit: PR Soup

Termíny koncertů Mireille Mathieu a jejího doprovodného orchestru:

  • 20. 10. 2022 BVV Brno, Česká republika
  • 22. 10. 2022 Kongresové centrum Praha, Česká republika


Reklama