Kniha Miram´s Family nás prostřednictvím rozverné vypravěčky – malé Alice zavede do všedních i nevšedních příběhů pětičlenné rodiny Miramů. Dvojjazyčná knížka je vlastně první knihou s titulky. Česká verze je totiž psaná na průsvitných (pauzovacích) papírech a čtenáři si tak sami mohou zvolit, zda chtějí překlad vidět, či zda si rovnou troufnou na anglickou verzi. Díky více smyslové formě, kdy se pracuje s barvami, textem, obrázky i hravými doplňky se do výuky nenásilně zapojuje levá i pravá mozková hemisféra a snáze se pak dané obraty pamatují.

První díl knihy je již nyní k dostání na webu www.miramfamily.cz a na vybraných místech (např. The Candy Store v Praze, MŠ Filiánek v Brně, či v jazykové škole Lingo v Českých Budějovicích) za cenu 135 Kč.

my family

Malá ekoložka zarputile třídící odpad, rozevlátá, lehce éterická dospělá vegetariánka, pubertou omámený milovník longboardu, nesportovní maminka spisovatelka a otec vášnivý rybář a příležitostný hráč tenisu. Takto lze ve stručnosti představit rodinu, s jejíž pomocí si mohou malí (i velcí) čtenáři osvojit základní pravidla anglického jazyka.

„K myšlence vytvořit více smyslovou knihu tohoto charakteru nás přivedla vlastní zkušenost. Mnozí z nás se učí anglicky již řadu let a velmi dlouhou dobu máme strach mluvit. Děsí nás představa, že se po nás budou chtít nějaké věty ze slovíček, které třeba neovládáme tak perfektně,“ vysvětluje Lenka Mihulová z vydavatelství Nowatron Publishing a dodává: „Při čtení knih v angličtině nás zase rušilo odbíhání pro slovník a říkali jsme si, jak by byla prima kniha s titulky. Taková praktická pomůcka, která nás naučí pochopit souvislost a není zaměřená na slovíčka. Příběhy z rodiny Miramových by měly čtenáře především bavit a prakticky jim odhalit tajemství výuky cizího jazyka – více je začít mluvit než znát miliony slovíček, ze kterých se bojíme poskládat věty. Tak se nebojme a vzhůru do čtení!“

Kromě knihy samotné jsou pro čtenáře na webu www.miramfamily.cz připraveny také audioverze, které po dočtení knihy pomohou k dobré výslovnosti. Nahrávky jsou namluveny hlasem dítěte, což bude čtenářům školního věku, pro něž je tato kniha určena blízké. Vnitřní část knihy je určena k vystřižení – čtenáři zde najdou pexeso, kartičky se slovíčky a další pomůcky ke snazšímu zapamatování.

Reklama