Pro svou už šestou sezonu park opět přichystal řadu novinek, takže si na své přijdou nejen ti, kdo v něm ještě nikdy nebyli, ale i ti, kteří do Milovic míří pravidelně. Po předchozích letech, které byly ve znamení velkého budování, se pracovníci parku letos zaměřili hlavně na zvýšení návštěvnického komfortu.
5ab4d15a3dd2fobrazek.png

„Největším hitem a absolutní bombou je propojení Lesního města a Lanového centra,“ říká Jiří Antoš, majitel parku, a popisuje: „Lesní město patří k největším atrakcím Mirakula. Mezi vzrostlými stromy tu stojí několik věží a děti i jejich rodiče se tu mezi nimi můžou procházet vysoko nad zemí po lanových stezkách a visutých můstcích. Na dohled od Lesního města je pak Lanové centrum, které se řadí k největším v republice. My jsme tato dvě místa propojili 65metrovým bludištěm, které vede korunami stromů. Vytvořili jsme tak téměř nekonečnou zábavu pro ty, kteří se nebojí pohlížet na svět z výšky.“
5ab4cfe77be22obrazek.png

Vylepšení se dočkal i hrad s podzemními chodbami, jenž je dominantou parku od samého počátku. Přibylo do něj několik dalších nerezových tunelů, které doplnily schodiště, můstky, žebříky a skluzavky. „Všech osm věží je teď propojeno v několika úrovních a hrad, který tak získal svou definitivní podobu, funguje jako mohutná adrenalinová průlezka,“ říká Jiří Antoš.
5ab4d00549a5fobrazek.png

S důrazem na detail
Velkou pozornost mirákulovští před letošní sezonou věnovali restauracím a dalším místům s občerstvením. Největší novinkou je v tomto směru terasa u občerstvení Rychlovky. Kávu a zákusek nebo limonádu si tak můžete vychutnávat s výhledem nejen na hrad, ale i do habrového labyrintu – mimochodem, stromy v něm zase o kousek povyrostly. „Kapacita terasy je 200 míst a kromě návštěvníků se tu zabydleli také tři obrovští dřevění draci s třímetrovými hlavami. Pocházejí z autorské dílny naší dvorní výtvarnice Lucie Kozelské,“ dodává Jiří Antoš s tím, že proměnou prošly také všechny další stánky s občerstvením: „Dostaly stínicí stříšky a dřevěné obložení, které jim nebývale sluší. Jsou teď daleko veselejší, barevnější a vypadají stejně pohádkově jako celý park.“
5ab4d171d18c7obrazek.png

Některé letošní změny jsou sice na první pohled méně viditelné, ale o to více oceníte jejich funkčnost. Jejich cílem totiž není ohromit, ale zvýšit pohodlí pro návštěvníky Parku. Takže došlo třeba na zpevnění cest, které jsou díky tomu nejen schůdnější, ale hlavně méně prašné. V parku také přibylo asi 60 stromů, které budou v budoucnu poskytovat stín i tam, kde dosud chyběl. Maminky s miminky mají nově k dispozici místnost s veškerým zázemím pro kojení a přebalování. Je poblíž občerstvení Hotovky U hodin.
5ab4d18c0e46bobrazek.png
A ještě jeden zásadní přírůstek – u vstupu do parku je bankomat.

Tak vzhůru do věží a nejen do nich!

Praktické informace:
V dubnu bude Park Mirakulum otevřený pouze o víkendech, 28. dubna proběhne v parku a na nedalekém tankodromu tradiční Tankový den. Vstupné pro letošní rok zůstává beze změny.
Více informací na: www.mirakulum.cz  nebo na www.facebook.com/ParkMirakulum

Reklama