Ahoj Míšo i ostatní "hérečky" a zpěvačky a recitátorky :-))
Dostala jsem do vínku něco toho uměleckého talentu a k němu jako bonus svou nezahálčivou maminku.

Ze své paměti už jen ztěží vymažu, kterak mě na zastávce MHD rvala do hodobóžových šatů a aniž bych cokoliv tušila, ocitla jsem se buď na konkurzu do divadla, dětského sboru či na přijímačky do LŠU..

Divadlo Na Provázku neklaplo..neboť jsem při konkurzu zcela pohořela při akci " Kterak vytvořit na prasklém nafukovacím balonku ústy bublinu" - což mě rozhodilo natolik, že jsem nebyla schopna předvést většinu z dalších hereckých úkonů.

V LŠU jsem nic nafukovat nemusela, takže jsem prošla. Každoroční závěrečný koncert mi ovšem způsoboval tik v oku a třes rukou, což je pro klavíristu značně znevýhodňující..Ještě teď mě straší ve snech jeden takový koncert..Plný sál..Horko..Sem tam zakašlání nudícího se rodiče..Naleštěná černá židlička, naleštěné černé křídlo a kroky mých naleštěných černých lakýrek směr pódium..Úklon, dosed na naleštěnou židličku.. Totální okno....urputné mačkání kláves "EF - CÉ", přes celý sál slyšitelné učitelčino syčení  "É - CÉ" (pětkrát - naprosto marně) a má touha zdrhnout na "WÉ-CÉ"..

Pak vyšel profi pěvecký sbor..Kantiléna..dlouhé roky strávené nejen na koncertních pódiích, kúru katedrál či u rozhlasových či TV mikrofonů, ale taky v autobuse při dlouhých cestách do vzdálenějších koutů Evropy potěšit milovníky vážné i méně vážné hudby. Dá se říct, že krom výchovných koncertů pro školy se obecenstvo chovalo slušně, až nadšeně a výjimkou nebyla ani odměna v potlesku vestoje. Protože sbor funguje pod Brněnskou filharmonií, byly jsme jako děti používány i do divadelních představení v brněnském národním - Janáčkově divadle. Honorář za naše vystoupení činil tehdy celých 35 Kčs :-)

Vzpomenu na moje úplně první koncertní vystoupení s Kantilénou v Besedním domě - ještě v přípravce koncertního sboru..Bylo mi tehdy 7 let..Doma jsem nahlásila, že vystupovat musíme v ČERVENÝCH sukýnkách. Máma přikoupila sukni ostře rudé barvy - blikala jsem v ní na 2 km daleko..Už na cestě do Besedního domu mi COSI nehrálo..Potkali jsme pár mých spoluvystupujících děvčátek - v MODRÝCH sukýnkách.

Je vám asi jasné, že když nás 40 malých zpěváčků nastoupilo na zkoušku před koncertem před sbormistra, na jakou černou, tedy vlastně červenou ovci ukázal a z koncertu tímto vykázal:-( - Mé slzy v očích vyprovokovaly mou matku k rychlému činu. Neztrácela čas..Vyběhla do rumraje před šatny a stopovala modrou, nevystupující sukni..Ta cizí holčička je v šoku možná ještě teď..Miomatka k ní totiž přiskočila a udeřila rychlou otázkou: "Zpíváš? Nezpíváš? - Sukni dolů!" - Na poslední chvíli jsem se tedy procpala mezi řadící se spoluzpěváčky, na sobě modrou sukýnku a ze slz zklamání se staly slzičky úlevy. Z pódia jsem pak v hledišti očima našla  onu šlechetnou holčičku (nebyl to problém - měla mou červenou sukni a blikala na 2 km daleko) a zpívala pro ni. A pro mámu. To je jasný.

Mým zatím posledním větším tralaláním byla akce "Ples celníků" v hotelu v Mikulově..Bylo mi skoro 18 - a překecal mě můj starší-starší bratr, mající kapelu, ovšem postrádající celníky požadovanou zpěvačku. Zcela nerozvážně jsem kývla. Kdybych tušila, že nahrávky s písněmi dostanu 4 dny před plesem, texty 1 den před plesem a první (a poslední) zkoušku si odzpívám s kapelou pár HODIN před plesem, neudolal by mě k souhlasu ani pár volů..V podstatě -moje nervová soustava se mi zcela zhroutila..
Ples začal..Plný sál..horko..(to už tu někdy bylo..) - v krku jsem měla ne jeden, ale asi 10 knedlíků. Ty zmizely až s dvěma deci červeného "na kuráž"..Nakonec to dopadlo dobře a já si to docela užila..nicméně náznak posttraumatického šoku tam byl, takže podruhé už jsem nekývla :-))

A tímto se loučím, vaše mio.

P.S. úspěšně/neúspěšné talentovky na konzervatoř a natáčení Televizního vysílání pro školy v rámci Dopravní výchovy popíšu někdy příště :-))

Mio

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


To se Ti, mio, povedlo! Fakt vydařené příběhy. Děkuji Ti a krásný den. Míša

Dnešní téma je o veřejných vystoupeních. Pište na redakce@zena-in.cz o vašich amatérských veřejných vystoupeních a úspěšnosti na nich. Nebo se vyjádřete k názorům našeho senátu na Superstar, či X Faktor.

Dnes nebude chybět Chcípák a Borec, soutěž, vyhodnocení Víte, kdo jsem, vyhodnocení minulé denní soutěže a cena pro příspěvek.

Reklama