Zdravím všechny a tuším, že dnes se tu dvířka (myslím ty od ledničky) netrhnou :-)

Moje oblíbená jídla? No..určitě by bylo rychlejší a snadnější vyjmenovat ta, ke kterým nemám vztah zrovna přátelský, ale to není, oč tu dnes běží.
Už jsem mezi zdejšími možná profláknutá nutností držet doživotní dietu, a to bezlepkovou. Tudíž teď raději minu skvělý a křupavoučký a přitom měkoučký klasický chléb, který mi dřív nejvíc chutnal jen s tenkou vrstvičkou másla, solí a třeba pažitkou. Ten bezlepkový tak chutná jen prvních pár chvil. Brzo ztvrdne, dřív se rozdrolí a hlavně dřív ztratí svou chuť. Ale nezoufám, stále mi zbývá asi tak milionpadesát dalších skvělých jídel a receptů:

Máme doma chuť na něco tradičně českého? Máme. A tak si upečeme. Třeba kachničku- nasolíme, nakmínujeme, upečeme pěkně skoro do rozpadava a se zlatavou kůžičkou do křupava. K tomu zelí, nejlépe červené a knedlík. Houskový, bramborový, bezlepkový, každému co jeho jest. Nebo takový bůček? Ale proč nééé - česneku není v tomto případě nikdy dost - upírské předky nemáme, a pokud ano, česnek na nás rozhodně nefunguje..K tomu hafanec cibule a hlavně nakrájených jablek - na těch si pak smlsnu snad ještě raději než na samotném bůčku.

Máme doma chuť na něco omáčkového? Taky máme. A tak si vezmeme hrnec. A teď pozor, nenápadně předávám vařečku do ruky mému muži a on už si to u toho hrnce ošéfuje sám. Pravda..Je u toho vždy docela dost důležitej, někdy taky dost nervózní a vždycky DOST ješitnej. Už bych se za ta léta chtěla naučit jedno pravidlo - raději se 3x kousnout do jazyka, než mu do jeho vaření kecat. Ale to já ne, já tam musím furt nakukovat, radit mu a komandovat, až se z toho někdy strhne málem utěrková bitva (pozor, pravidlo s blbým kecáním bych si měla pamatovat i pro momenty, kdy se muž vracívá ze svých pánských "nohejbalových" střed, které se někdy přehoupnou až do čtvrtka..). Musím ale uznat, že lepší svíčkovou než od něj jsem opravdu snad nejedla (s výjimkou mého tchána, mužova otce - mají prostě svíčkové geny) a taková jeho rajská nebo bolognese na špagety taky stojí za hřích. A teď mu zase vezmu tu vařečku z ruky já - co třeba koprovka, ano, ta nenáviděná poloprůhledná, blemcající hmota ze školních jídelen chutná s použitím smetany a vhodného poměru ostatních ingrediencí najednou úplně jinak a celá rodina si přidává tak dlouho, než se můj spokojený, ale přitom i naštvaný výraz (znamená to totiž - žádné zbytky na zítřek = žádné volné dopoledne..) mlhavě odráží ve dně prázdného kastrolu.

Máme doma chuť na něco zapečeného? No aby jsme neměli! Takový Božský květák, kterýžto recept jsem objevila úplnou náhodou na netu, nebo nově zapečené tvarůžky (ó díky ti též Božská kuty!) nemohou již chybět na našem stole.
Máme snad chuť na něco plněného? A opět do kuchyně chvátá manžel, aby vykostil kuře nebo rozprostřel plát sekané a naplnil tyto tajemnou směsí dle přání - moje oblíbená kombinace je sekaný špenát s kapkou smetany a nastrouhanou nivou, fantazii se zde meze nekladou - naopak, klademe co nás napadne.

Máme teď chuť na něco zdravého? ale klidně! takový salát taky není k zahození, ať už čistě zeleninový, s přidanými kousky kuřecích prsíček nebo tuňáka - ale k rozepisování mě to tedy moc nevybízí :-))

Máme chuť prostě pořád a skoro na všechno, určitě mi další příspěvky připomenou jídla, která tu už uvádět nebudu, protože, a to mi věřte, seznam by to byl nekonečný. Něco mi tu ale chybí - ano, dezert. Takže:

Máme snad někdy doma chuť na něco sladkého?? Jak jinak - naše domácnost se podobá množišti kobylek obecných, takže jídlo a moučníky zvláště, se tu dlouho nezdrží. Nejradši se přibližuji časové úměrnosti k rychlosti sežrání kobylkami i rychlostí ve výrobě - takže tzv. Fofr buchta nebo recept, který mě naprosto uchvátil - Rychlý tvarohový koláč (ani se neděláte s těstem-prostě vše vysypete rovnou na plech) patří mezi favority. Za týden se ovšem budu pachtit s odpalovanými věnečky s fondánovou polevou v mini velikosti ale maxi kusech, ale co bych pro svou nejdražší maminku, slavící kulatiny, neudělala, že. 
Omlouvám se za délku mého psaní, ale s tím jídlem to prostě jinak nejde. A to jsem ještě nezmínila žádné těstoviny, grilování, další maso na x způsobů, studenou kuchyni, vypiplávačky z listového těsta, guláše, bramboráky, polév.....
Váš labužník mio :-)

pozn. red.: text nebyl redakčně upraven

Úplně cítím tu lásku k tomu jídlu, to je neuvěřitelný! :) Ten Božský květák - prozraď, co je to za recept?


Dnešním tématem jsou

VAŠE OBLÍBENÁ JÍDLA, KTERÁ DOMA PŘIPRAVUJETE!

Pište, posílejte recepty, diskutujte, perte se za vaši nejlepší svíčkovou!

Které je u vás to nejoblíbenější jídlo? Co milujete vy, přítel, manžel, děti, tchyně, soused? Jak probíhá příprava, jste pečlivka, nebo máte za půl hodiny navařeno? Dneska se pořádně nadlábnem! Tak pište, jaký je koloběh jídel právě u vás! Inspirujte ostatní...

Pište mi na redakce@zena-in.cz

předmět JÍIDLO

Nejlepší příspěvek odměním hezkou sadou bambusového prostírání na stůl. Těšte se!

prostirani

Reklama