POZOR POZOR - určeno (nejen) těm, které čeká jejich volební premiéra!

Tento text budiž brán jako varování a upozornění, co se taky může přihodit během vaší volební účasti:

Byla jednou jedna čerstvá Osmnáctka. Funkční mozek měla v plné výbavě. Nadešel čas voleb do Poslanecké sněmovny. První účast na volbách oné čerstvé Osmnáctky.

Modrá obálka v ruce, občanský průkaz v kabelce, slušivý obleček na cestu do volební místnosti.
Tolik známé prostředí Základní školy. Tolik očekávaná volební místnost a v ní volební komise.

Špendlík by bylo slyšet, pokud by někomu spadnul. Osmnáctka třesoucími prsty podává občanský průkaz členovi volební komise. V pořádku.
Pár posledních kroků zbývá k plentě. Za plentou celá rozechvělá vyndavá volební lístek z modré obálky a strká ho do své první volební obálky. Hází obálku dovnitř mezi ostatní obálky.
Odchází. "Nashledanou" nesměle, ale přitom hrdě pípne směrem k volební komisi. Jakoby z dálky slyší hlasy, jeden přes druhého hulákají: " Ještě volit!" Osmnáctka má nechápavý výraz a ujišťuje členy komise: "Už jsem volila!!!" Členové komise jednohlasně zvolají " KAM????" a Osmnáctka kývne hlavou směrem k plentě a při tomto pohybu její zrak zaznamenává obrovskou krabici uprostřed místnosti s otvorem jako stvořeným pro volební obálky. Vypadá jako volební urna.

Nasměřuji další popis děje ke své osobě - ano, já, tele jak Brno, jsem volila do modrého pytle na odpadky, kam voliči házeli nepotřebné lístky a modré obálky. Co následovalo potom?

Zmatek, zda mé případné vyštrachání volební obálky není porušením volebního zákona. Mé štrachání v modrém "volebním" pytli. Nalezení mé obálky.

Než se všichni vzpamatovali, vhodila jsem ji do urny a šťastná, že jsem splnila svou občanskou povinnost, jsem se rudá až na. ..(no prostě úplně všude) odporoučela k odchodu.

Nemusím doufám líčit, že každé volby nenápadným pohledem do lejstra úředníkova zjišťuju, zda u mého jména neční velký černý puntík..
Vyzývám proto všechny pravomocné občany na těchto stránkách, ať volit jdou, ať zvolí stranu podle svého nejlepšího vědomí a svědomí a hlavně ať se proboha strefí do té správné nádoby (i když - nutno si bohužel položit otázku, zda nakonec nebudeme všichni jen smutně konstatovat - "Je to v pytli.." ) Já ještě tak úplně rozhodnuto nemám, a tak losuji mezi dvěma menšími novými stranami.

Užijte si víkend a určitě si tam zajděte, jak je vidno, může to být nakonec docela prča.

Vaše skoro čerstvá osmnáctka mio.

P.S. Od jisté doby nedávají v naší volební místnosti pytle na nepotřebné lístky za plentu, ale až ke dveřím u východu..;-)

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


:-)))) To je super příběh po ránu. Já byla poprvé volit v doprovodu mámy. Volební lístky jsme kvůli nějaké chybě měly dostat až na místě. Nic netušíc jsem předsedovi komise způsobně sdělila, koho tam mají napsat, že volím, a hotovila se k odchodu. Taky prima. Máma se zlomila v pase a já měla barvu jako Ty u pytle.

Co chcete komu k tématu VOLBY 2010 vzkázat? Máte možnost se sdělit. My se k vám se svými vzkazy a názory rozhodně přidáme.

Pište dnes, co si myslíte i koho se chystáte volit a proč. Pište své názory i příběhy.

Na vaše e-maily se těším na redakce@zena-in.cz

Reklama