Milá Míšo a ostatní ženy,v rámci balení se na víkend a vlivem průvodního chaosu napíšu pouze pár slov. Při přečtení dnešního tématu mě napadlo, že rozhodně častěji jsem viděla pár osob vrhnout DO vody (to "se" tam skutečně nechybí) než aby voda něco vyvrhla na mě,…

…ale jelikož to nebyl zas tak příjemný pohled, budu se soustředit na tu druhou možnost.

No..ale ta je vlastně ještě mnohem nechutnější..Když jsem ještě jako dítě vskákala do vln v řecké Soluni, abych zjistila, že zdejší moře zas není tak čisté, jak všichni tvrdí.

Chvíli mi trvalo, než jsem se vyvedla ze svého omylu, nazývat plovoucí šišku šiškou a znechucena čochtáním se v jímce jsem raději zbytek chvil trávila opalováním a varováním ostatního osazenstva.

Můžu ovšem všechny ubezpečit, že to byla naprostá výjimka a dle mých zkušeností hlavně ostrovní části mají to nejkrásnější a nejčistší moře ze všech.

Druhá vzpomínka je z jedné dovolené v Chorvatsku, kde mi mořská pěna dovezla až k mým nohám barevnou hopskulku (hopíka, skákací kuličku) v barvách duhy - hodila se..Pak šel do vody manžel a vrátil se s mincí.

Prvotní zaradování se z objevení části pokladu se nekonalo - jednalo se o 1 maďarský forint, za což si nekoupíte ani nudli s mákem..

Muže jsem hnala zpět do vln, aby se v pátrání zdokonaloval a jestli nic cenného, ať vyšťárá aspoň nějakou škebli. Čímž jsem rozhodně nemyslela naši sousedku důchodového věku, která měla rozprostřenou károvanou deku vedle nás..

Manžel se zanořil a asi po hodině přišel s rukama rozmočenýma jak Kolja po večerní koupeli a "telefonátem" s bábuškou ve vaně..

V dlani se mu krčila jedna nalomená ulitka od šneka..
Vydala jsem se jeho "úspěch" zchladit do vody tentokrát já a hned 1. vlna mi přinesla k mému palci u nohy nějakou třpytivou věcičkou. A to náušnici. Zlatou. Kruh. Průměr 4 centimetry. Se slovem "amatére..." jsem se svalila na deku a manžel nestačil valit bulvy..Jediný zádrhel to mělo, ta druhá k nám do konce pobytu bohužel vyvrhnuta nebyla..

A teď už se (po těch pár krátkých větách :-)) dostanu k tomu zásadnímu. Jeden, vlastně 2 poklady mi voda vyvrhla.

Ano, byla to voda plodová a její vyvrhnutí bylo předzvěstí nálezu jednoho pokladu a za pár let toho druhého. Při tom řevu mém sice neranila mrtvice žádných 5 veverek (možná rodíc v lese, kdo ví..) ale spíš mě, manžela a nemocniční personál, ale to je už teď vlastně jedno.
Poklady máme doma a já ani nevím, kam jsem zašantročila tu zlatou náušnici..
Jako vždy stručná :-)
mio


Ahoj, to je moc hezké, co jsi napsala s tou plodovou vodou. To člověka pohladí, hned poránu. No a jinak jsi prostě profi lovkyně pokladů. Přeji Ti krásný den a šťastnou cestu na chalupu (jedeš na chalupu ne?):-). Míša.

A copak jste objevili, nebo si odnesli z vody kdy vy?

Věřím, že na redakce@zena-in.cz dnes od vás najdu mnoho úsměvných i poučných historeka, že se budeme před víkendem příjemně bavit.

Výhra pro vylosovaný příspěvek je pochopitelně vodní.

Reklama