Vzpomínat na můj poslední ples, pro mě znamená vracet se v historii k mým 20 a něco létům a k BMI s ještě nižším číslem...

Tančím ráda - ale spíš než plesy, občas ve jménu babince obrážíme brněnské taneční kluby, kde dlouhé róby nejsou nutností. Ale NĚCO z posledního plesu mi v paměti uvízlo a věřím, že to tam bude k nalezení až do konce života:

Nevím už koho to tehdy napadlo, že ples v kulturáku města Kuřim bude to pravé. Asi nám to tenkrát v Brně připadalo málo nóbl. Touhou plesat jsme byly postiženy my ženy, pánům to bylo jako obvykle jedno (hlavně že je klid). Šaty jsem přikoupila krásné, dlouhé, černé, nadčasového rovného, splývavého střihu s decentně řešeným průhledně síťovým proužkem přes pas. Lodičky na nožky, šperky do uší i účesu a mohlo se vyrazit. Jen Miák zbytečně zdržoval svými řečmi o patrně se zvyšující teplotě jeho těla a bolení v krku. Podezřívat jej v tu chvíli z hypochondrie nebylo od věci, proto jsem nad jeho výlevy mávla rukou, chňapla jej pod jeho poněkud nezvykle horkou končetinou a vyrazili jsme s přáteli směr Kuřim.

Kulturák praskal ve švech, kuřimské paničky natřásaly své sukně a kuřimští pánové vesměs kuřili u bufetu v prvním patře. V blízkosti onoho bufíku jsme uvízli nakonec také a vždy, když začali hrát něco přijatelného k tanci, jsme se hrnuli směrem k parketu. Většinou jsme to stihli na posledních 9 taktů. Miák měl rudý obličej, hořel čím dál víc, a co bylo vůbec nejpodivnější, pil pouze vodu a čaj a nekuřil.

Naznali jsme, že ples je propadák. Zavolali jsme si tedy taxi a v rámci čekání na něj, jsme sledovali na ochozech rej pod námi. Náhle dechovka přestala hrát a parket se vylidnil..

Lidé zmlkli.. Přes sál se rozlinul obrovský kouř..Z repráku zazněla ostrá hudba španělského stylu a v kouři se zjevil ON - se svou pověstnou maskou přes oči, růží v ústech a mečem v ruce... - Zorro mstitel! . Čekali jsme, co se bude dít. Po specifickém vrtění Zorrova hýžďového svalu jsme pochopili záhy. Pánský striptýz! Kuřimské paničky začaly natřásat (nejen) své sukně s ještě větší vervou a kuřimští pánové se jali situaci kontrolovat z menší vzdálenosti než v jaké byli doposud.

Zorro skotačil na parketu se svým mečíkem. Miákova horečka gradovala. Zorrův meč švihal zetka vzduchem a kalhoty šly dolů. DO této chvíle ještě byla zachována vážnost situace. Problém nastal se začátkem Zorrovy akce "Košili pryč". Totiž..Zorro patrně podcenil materiál a střih kostýmu a tudíž respekt vůči tomuto "Španělovi" zcela ztroskotal díky kusu šatstva a jeho zpoceným údům. Hruď a záda odhalena, avšak rukávy se zasekly na mstitelových zápěstích a několikaminutový plápolavý pohyb jeho ramen s plachtící košilí uvízlou u dlaní celkovému vjemu příliš nepomohl. Škoda. Kdyby už při nástupu vypadal jako černá labuť z Labutího jezera, nemusely by v tuto chvíli kuřimské paničky přestat natřásat (všechno). Na tribunách to vřelo. (Smíchy).Chyběla jen mexická vlna. Tiše jsem záviděla starším dámám jejich Tena lejdýýýs, protože v tuto chvíli bych ji opravdu ocenila.

Zorro byl k smíchu a poté, co mu jedna věrná fanynka pomohla ze spárů košile a on si sundal trencle, i k pláči.

Taxík dojel, Miák si doma naměřil skoro čtyřicítku horečku a mně se tu noc zdálo o Banderasovi v černé košili.

Vaše (vzpomínkami dojatá) mio :-)

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upaven


Parádní akcička :)

Vzpomněla jsem si na soutěž o nejchlupatějšího chlapa... tenkrát to byla snad diskotéka, ne ples. Alkoholem posilněnému kamarádovi všechno došlo až ve chvíli, kdy stál do půl těla svlečený na pódiu a ženský řvaly, že chtějí víc. V tu chvíli se sebral a se slovy - já tě zabiju - běžel „zapomenout“ na bar! ...Chápete to? Vždyť šel se mnou za ruku na pódium skoro dobrovolně! :)

Toho opičáka by ale stejně netrumfnul, to svět neviděl! :):) ...a já už nikdy...

  • Chodíte tančit? Co si na ples oblékáte?
  • Nosíte pokaždé něco jíného, nebo to zvládáte v jednom úboru?
  • Jak vypadají vaše večerní šatičky?
  • Dáváte přednost kalhotám?
  • Co podpatky, dokážete v nich přejít sál bez úhony? A tančit?
  • Na jaké plesy chodíte? Co tombola? Co jste kdy pěkného vyhrály? Jak vám to jde na parketu, jste vidět, slyšet? Co nějaké veselé plesové historky?

Pište na redakce@zena-in.cz

předmět: plesy

Během dne budeme vaše příspěvky zveřejňovat a jedna z vás vyhraje parfém Lolita Lempicka.

vyhra