Přesně za 15 dnů to propukne. Akce s názvem "Rodinná dovolená".

A já tímto ještě jednou děkuji Ježíškovi za ty poukázky z cestovní kanceláře, jen prosím, chlape, příště (doufám, že tedy ještě nějaké bude) tento dar vyber u nějaké levnější agentury - doplatek zahraničního zájezdu u této, znamenal by asi tak půl roku o chlebu a vodě a moji absenci zde na ž-in, sedření si prstíků na valše a nashromáždění většího počtu svíček, jelikož platit elektřinu už by taky nebylo z čeho..

A proto letošní volba zněla jasně: "Čechy krásné - Čechy mé" - tedy letos myšleno hlavně ty Jižní. Tam budiž cíl naší cesty.

Poprvé budeme trávit naši dovolenou v kompletní sestavě, včetně téměř 2 letého syna. 1 z celkem 3 apartmánů v jihočeské vesnické usedlosti vypadá (dle katalogu) opravdu hezky.

Doufám, že další 2 partie budou podobného ražení jako my, přece jen se budeme potkávat a večery trávit na společném dvoře. Snad se nám vyhnou upjaté tety Kateřiny, stejně jako kvílející rozmazlenečci anebo třeba parta věčně chlastajících holandských puberťáků.

Plánujeme výlety na Hlubokou, kde si nechala střevíček zavazovat pyšná Krasomila, do námi milovaného Českého Krumlova (jehož zámek a podzámčí řadím mezi to nejkrásnější co u nás máme) nebo procházku po Českých Budějovicích (manžel zas určitě vytáhne historku, jak jsme sem, při naší dovolené s přáteli ještě za svobodna, jely koupit s kamarádkou olej na smažení, jelikož došel a dojely jsme zpět na chatku sice bez oleje, ale zato obě s dvěma novými podprsenkami, což se kupodivu nesetkalo s tak velkým pochopením, jaké jsme čekaly..) a kde se snad opravdicky naživo potkám i se (všude)zdejší enkou :-)

Závěr: naši dovolenou si představuju následovně: bude to určitě skvěle strávený čas plný (nejen) vodních radovánek, výletů, dobrého jídla a snad i bydla, radosti v očích nejen dětí, ale i v těch našich, dospěláckých.

No, možná to bude tak, možná úplně jinak, možná má do sebe něco i známé rčení "Všude dobře, doma nejlíp" a nebo taky "Na co se nejvíc těšíme, to pak nejhůř dopadne" - takže abych si to posichrovala - já se vlastně vůbec ne a ne a netěším...(tak jenom trošku, nó..)

Všem krásnou dovolenou!
-mio-

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Hele já to znám, tohle – když jsem byla malá, tak pokaždé, když jsem se na něco šíleně těšila, dostala jsem hrůzu, že se toho nedožiju, a nechtěla jsem chodit spát. Buď v pohodě, bude to super, uvidíš! Hodně štěstí, M.

A vy? Zůstanete u rodné hroudy, nebo se letos vypravíte za vůní exotiky a dálek? Nebo jste to už stihli? Kdepak jste byli? Doporučte!

Pište na redakce@zena-in.cz

Reklama