Přebrepty, překlepy či přečtepy miluju, protože pokud se jimi vyloženě neztrapním já sama, jsou výborným spouštěčem úsměvu a když se extra zadaří, tak dlouhotrvajícího smíchu.

TOP překlepem roku 2010 se pro mě stalo slovo "duperele", než jsme s ostatními zde přítomnými děvčaty zjistily, že se nejedná o překlep. Nevadí, i tak nadále "duperele" používám, když si potřebuji slovně ulevit a jsou nablízku děti.

Ze zbytku života si vzpomenu jen na pár zkoněných hlášek či slov, ale vím, že pozítří mi jich budou vyskakovat z paměti tisíce...takže štrachám v hlavě a něco mám :

- do své úplně první žákajdy jsem místo svého bydliště Brno - Komín napsala krasopisně Brno - Komínek ( kdyby v danou vteřinu kolem mé lavice zrovna spolužák Komínek neprocházel, mám to zajisté bez následného škrtání přebytečných písmen)

- moje matka měla ve svém zaměstnání ve skladové kartě vzorně vepsánu položku Rajský prtolka (rajský protlak by zřejmě vypadal příliš obyčejně)

- jedna naše známá chválila svého syna - novopečeného prodavače - "On je za tím pultem úplný suvenýr" (suverén)

- kamarádka mou návštěvu ocenila slovy: " Jsem moc hodná, že jsi přišla!" (určitě tehdy byla i ráda) a svého muže častovala nadávkami poté, co se přejedl hrachovky - " Ty žiješ zahniva!"

- můj bývalý šéf volal do práce své tchýni Boženě (Novákové) a po ústředně chtěl přepojit na Boženu Němcovou. Kancelář jsem sdílela s ním a schopni pracovat jsme nebyli ještě asi hodinu

- v restauraci jsem si objednala jako přílohu tatarky s hranolkou

- perlit se dá i mimo češtinu - v Řecku v restauraci jsem místo "Can I pay, please?" ("Mohu platit, prosím?") - použila větu "Can I play piss?" volně přeloženo něco jako " Můžu hrát čůrání??" - nicméně číšník vypadal, že by odsouhlasil obé..

- na rodinném výletě moje maminka platila vstupné do ZOO a já ji poprosila, ať raději uhradí i poplatek za foťák. Načež u pokladny zahlásila: " 3 dospělí, 2 děti a deštník" (zřejmě ji zmátlo, že jeden drží v ruce) - smíchy hýkala pokladní, celá naše sestava i řada za námi.

A tímto se loučí vaše mio


Tak tenhle souhrn mio, nemá chybu! :-)) M.

Reklama