Jako první tu dnes máme příspěvek od čtenářky Jarpejsky. Pro ni byl loňský rok takový akorát - pokud by byly i další takové, byla by spokojená.

Tak to je dobře, milá Jarpejsko, že to berete takhle. Snad bude i ten letošní rok dobrý! Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Abych to stručně shrnula, rok 2013 nebyl nijak výrazně úspěšný ani špatný.

Hledám to správné slovo... byl takový akorát. Nestalo se nic zlého ani mimořádně krásného.

A popravdě řečeno, jsem za to ráda. Nemusela jsem řešit nic vážného, kromě toho, že jsem byla s oběma dcerami v nemocnici, to se mi, pravda, scvrknula prdelka, ale vše dobře dopadlo. I maminku mi odvezli do nemocnice a taky všechno, zaplať pánbůh, dobře skončilo.

Nad ničím jsem ani neskákala dva metry vysoko a užívala jsem si drobných radostí a krásných chvil s rodinou.

Byl to pro mne rok neutrální a kdyby byly i ty ostatní takové, budu spokojena.

Mám perfektního partnera, skvělé děti, úžasnou maminku, která mi pomáhá, i tchán a tchýně jsou moc milí a často hlídají ty naše dvě raubířky, tak si vůbec nestěžuji. A jak říkával můj dědeček.. máš co jíst, máš kde spát a bydlet a nic tě nebolí... tak si nemáš na co naříkat. Ještě na to budeš mít příležitostí dost. A je to svatá pravda.

Nejvíc mě zasáhla jiná neštěstí a katastrofy, kolikrát jsem si i pobrečela. Hlavně v Sýrii a na Filipínách. Nesnáším násilí, a je jedno, zda je pácháno na dětech, dospělých či zvířatech. Je to to nejstrašnější, čeho se může člověk dopustit.

A přírodní katastrofy, kterými se nám příroda odvděcuje za to, že si jí nevážïme..... to je jen nás.

Rok 2013 byl také rokem, kdy jsem se po 5,5 letech vrátila do práce po rodičovské dovolené. Jen jsem žasla, jak moc se moje kolegyně změnily a co dokážou lidé udělat kvůli tomu, aby si udrželi svoje místo.

A jelikož jsem nechtěla přijít o svou čest a později i o nervy, přijala jsem výpověď a raděj sedím doma s mizernými financemi. Starám se o domácnost a o děti. Jsem klidná a pohodová maminka, kterou bych asi nebyla. A nelituji toho. Tak jsem v tomto roce poznala i lidskou soutěživost a bezohlednost. Každá zkušenost je ale dobrá a člověka to posílí.

Přeji všem, kdo nebyl s rokem 2013 spokojen, aby byl rok 2014 lepší a úspěšnější. A ti, kdo s ním spokojeni byli, tak aby byl rok 2014 přinejmenším stejně takový a snad i o malinko krásnější.

Jarpejska

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Rok 2013

  • Co vám přinesl rok 2013?
  • Jak na něj vzpomínáte?
  • Co se vám vloni povedlo a nepovedlo?
  • Stalo se ve vašem životě něco zásadního?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky. Jedna z vás samozřejmě opět něco vyhraje, ale zatím nevím, co to bude. Ovšem určitě se máte na co těšit!

Pište jako vždy na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je 2013. Děkuju všem!

Reklama