Dobrý den,

dnešní téma je opravdu v rovině mojí představivosti. Na straně jedné jste osoba vážená,ale jak píše Karinečka jen do určité doby.

To se běžně v životě stává známým lidem, že když zestárnou,přestane být o ně zájem a oni dříve obletovaní se s tím skoro vždy těžce vyrovnávají. Ale to je úděl spíše hereček.Paní prezidentové a premiérové mají většinou děti, takže mají své rodiny.

Na jednu stranu bych možná řekla i ano.Je to práce a manžel se nestane prezidentem ze dne na den,tak se na tu práci musím připravit.Je dobré to ,že mám k ruce plno lidí  kteří,pracují zase pro mne .

Setkávám se s významnými lidmi se ,kterými bych se jako "normální ženská" nesetkala,navštívím různé země a státy.Také různé akce i když většina je asi nuda.

Ale na všem by si člověk měl najít něco pozitivního a hlavně to, zda je to přínosem pro jeho stát.Je to moje práce.

Na druhou stranu musím být pořád milá,odpovídat na otázky novinářů a navíc se  všude hlídat,protože bulvár nespí a umí udělat z komára velblouda.

A když mluvím o hlídání, tak osobní strážci v patách by mě vadili hodně.Většina žen takto významně postavených mužů se věnuje charitě.Já přispívám na charitu i nyní,tak tohle by u mě problém nebyl,ale každý není takto založený a pak to dělá jenom z povinnosti,že se to sluší.

Záleží hodně na charisma ,jaké má paní prezidentová vystupování a podle toho je oblíbená či nikoli.

Když se ohlédnu zpátky, tak prezidenti dřívějšího východního bloku,byli sice ženatí,ale jejich manželky většina národa neznala,nikam je nedoprovázely, "chlapi si vystačili".

Prolomila to až Raisa Gorbačovová a to byla opravdu elegantní a chytrá dáma.

Americké prezidenty doprovázely manželky vždy. Myslím, že se své práce zhostily všechny na výbornou.

Ano některé nám vytanou na mysli okamžitě jako třena Jacquelline Kennedyová.

I když z některého úhlu pohledu se to může zdát jako vynikající, tak já si myslím, že manželky prezidentů a premiérů to nemají lehké.

Na různé aférky a milenky jejich manželů se zatím přišlo skoro vždy.Takže říkám také ne.Raději zůstaneme běžná česká rodina.
Dadma

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


hMáš pravdu, že dříve se ani nevědělo, že má komunistický prezident ženu. Tedy dokud třeba nebyla ve špatné helikoptéře. Zvyk představit první dámu je skutečně společensky pěkný. M

Dnes si povídáme o prvních dámách a našem názoru na jejich soukromí a roli vedle jejich choťů na: redakce@zena-in.cz

 

 

Viera Husáková

Reklama